کم شنوایی یکی از عوارض بیماری عروق کرونر است!

در حالی که کارشناسان هنوز در حال بررسی هستند که آیا کاهش شنوایی یکی از عوارض جانبی ویروس کرونا است، پزشکان قبلاً وقوع کم شنوایی در برخی از بیماران را تأیید کرده اند.

کارشناسان آمریکایی می‌گویند: «نتایج برخی از مطالعات نشان می‌دهد که ویروس کرونا گوش داخلی را آلوده کرده و بخش‌هایی از اندام شنوایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد». این وضعیت در صورت عدم درمان می تواند منجر به کاهش شنوایی شود.

اما جامعه پژوهشی به غیر از پیامدهای کم شنوایی، بر سایر عوارض این بیماری تمرکز دارد و بنابراین اطلاعات در مورد این موضوع محدود است.

تحقیقات گسترده ای در مورد این موضوع انجام نشده است. با این حال، مطالعه ای در دانشگاه منچستر در بریتانیا نشان داد که شیوع کم شنوایی در بین بیمارانی که از کووید-19 جان سالم به در برده اند تنها هشت درصد است.

کارشناسان آمریکایی می گویند که هیچ توضیح رسمی برای اینکه چرا برخی از بیماران مبتلا به کووید-19 دچار کم شنوایی هستند، وجود ندارد. با این حال، تصور می‌شود که این بیماری بر گیرنده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) در مغز تأثیر می‌گذارد.

به گزارش مدیکال دیلی، کروناویروس‌ها بر گیرنده‌های ACE در کیسه‌های هوایی ریه‌ها تأثیر می‌گذارند. همچنین می تواند به همان گیرنده های نورون ها حمله کند و حس چشایی، بویایی و شنوایی را کاهش دهد.

  حیوانات در سرما چه می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید