کمپین های آموزشی باید به طور گسترده در کشور انجام شود

دکتر مسعود یونسیان در خصوص نحوه شناسایی و تشخیص کووید 19 و لزوم افزایش تست های تشخیصی گفت: یکی از اقداماتی که در شرایط فعلی می تواند کمک کننده باشد، برگزاری کمپین های آموزشی گسترده در کشور است تا همه افراد با هر علائمی مراجعه کنند. برای آزمایش و مراجعه به مطب دکتر “و نه در بیمارستان. زیرا اکثر افراد مجبور به آزمایش نیستند؛ زیرا هنگام آزمایش نوع درمان تغییر نمی کند. بنابراین در بیشتر موارد ممکن است نیازی به انجام آزمایش نباشد. زمانی که بسته به نتایج تحقیقات و درمان و توصیه های پزشکی متفاوت است، اما اکنون چه سرماخوردگی، کووید 19 یا آنفولانزا، نیاز به درمان علامتی و استراحت در منزل است و در صورت شدت گرفتن بیماری، باید مراجعه کرد. به سمت بیمارستان ..

یونسیان گفت: افراد در صورت مشاهده علائم مشابه سرماخوردگی با مراکز بهداشتی درمانی تماس بگیرند. البته این تماس باید دو طرفه باشد. بنابراین وزارت بهداشت و بیمارستان ها باید تعداد خطوط تلفن کافی برای هدایت مردم در نظر بگیرند تا بیش از 90 درصد بیمارانی که هرگز به بیماری خود مبتلا نمی شوند و نیازی به مراجعه به بیمارستان و درمان و غیره نداشته باشند. ، از طریق کارشناسان و با یک تماس برای مشاوره.

توصیه هایی برای بیماران مبتلا به Omicron

نشانه خطرناک این بیماری

وی افزود: توصیه بیشتر بیماران استراحت کامل، مصرف مایعات کافی و استفاده از مسکن و ملین است. در عین حال تنگی نفس نشانه خطر است. تنگی نفس یکی از مواردی است که در فعالیت های روزانه فرد اختلال ایجاد می کند و فرد فکر می کند که دچار تنگی نفس است. البته این می تواند جنبه القایی داشته باشد اما از این به بعد پزشک باید بیاید و ارزیابی کند و ببیند که آیا نیاز به اندازه گیری سطح اکسیژن خون یا معاینه فیزیکی یا عکسبرداری و … است. n. یا نه..

  پکن دوباره به خاطر تاج بسته شد

علائم Omicron

یونسیان ادامه داد: امیکرون کمتر از دلتا سرفه می کند. Omicron تمایل بیشتری به دستگاه تنفسی فوقانی دارد. یعنی حنجره بالاست. بیشتر شبیه سرماخوردگی با آبریزش بینی، گلودرد و غیره است. البته ممکن است سرفه هم وجود داشته باشد. ضمناً بیان نشده است که omicron به هیچ وجه روی دستگاه تنفسی تحتانی تأثیر نمی گذارد، بلکه بیشتر مستعد دستگاه تنفسی فوقانی است. بنابراین علائم اومیکرون بیشتر شبیه سرماخوردگی است.

با چه علائمی به بیمارستان مراجعه کنیم؟

وی گفت: سرماخوردگی را نمی توان از امیکرون و امیکرون را از دلتا تشخیص داد فقط به دلیل علائم، زیرا همپوشانی بسیار زیادی دارند. در این موارد باید به بیمارستان مراجعه کنند. در عین حال باید توجه داشت که ویزیت های اضافی بار بیمارستان ها و درمانگاه ها را افزایش می دهد. فردی که آلوده نیست و فقط آلرژی دارد می تواند با مراجعه به کلینیک یا بیمارستان به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شود. بنابراین تا زمانی که ویزیت ضروری نباشد باید در منزل مراقبت شود. به شرط وجود خطوط تماس تا افراد علائم خود را بیان کنند و پزشک توصیه های لازم را به آنها بدهد.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره صحت تست های PCR برای تشخیص ایمیکرون و لزوم افزایش تست های تشخیصی گفت: باید توجه داشت که ما به صورت واقعی صحبت می کنیم نه به صورت تئوری. در شرایط واقعی امکان افزایش ظرفیت آزمون به سطح بالایی وجود ندارد. باید دید کشور چه هستی و چه توانایی هایی دارد. نکته دیگر این است که هنوز نمی توان به طور قطعی گفت که آیا تست PCR ممکن است حساسیت کمتری به emicron داشته باشد یا خیر.

  مردم سنتی که محبت رسول خدا (ص) و اهل بیت پاکش را در دل ندارند; او اهل سنت نیست

وی افزود: کاری که تاکنون انجام شده این است که این جهش تاثیر قابل توجهی بر حساسیت تست PCR نداشته است، اما اینکه آیا این جهش حساسیت را به میزان قابل توجهی کاهش داده است هنوز در حال بررسی است و باید منتظر نتایج این آزمایش ها باشیم. او گفت. یونسیان.

آیا برای تایید بیماری عروق کرونر باید آزمایش مثبت باشد؟

وی تاکید کرد: اما آیا آزمایش برای تایید بیماری عروق کرونر قلب باید مثبت باشد؟، باید توجه داشت که فردی که دارای علائم است، نباید به تنهایی برای درمان به دنبال آزمایش مثبت باشد و پزشک صرفا بر اساس خود بیمار تصمیم نگیرد. زیرا به طور کلی آزمایش PCR برای انواع قبلی بسته به زمان انجام آن توسط بیمار، محل آزمایش، انجام صحیح یا عدم انجام آزمایش و همچنین وضعیت حمل و نقل آن و غیره به طور متوسط ​​بین 30 تا 70 درصد است. ممکن است نتایج منفی کاذب داشته باشند.

وی ادامه داد: بنابراین منفی بودن آزمایش نباید ملاک تصمیم گیری افراد برای عدم رعایت توصیه ها و اقدامات درمانی باشد. هرکسی که علائم سرماخوردگی دارد باید قبول کند که کووید 19 دارد و بداند که این بیمار عمدتاً خفیف است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. بنابراین، آنها نباید نگران باشند یا بترسند. گاهی اوقات متوجه می‌شویم که مردم بیشتر از اینکه بگویند سرطان یا ایدز دارند، از تاج می‌ترسند. امیکرون نباید افراد را بترساند، اما باید مراقب باشند که در وهله اول از عفونت جلوگیری کنند و در مرحله دوم در صورت عدم پیشرفت بیماری استراحت کنند و در عین حال برای جلوگیری از شیوع بیماری قرنطینه شوند.

  معین برای احیای زاینده رود باید کنسرت بدهد!

چگونه از مرگ 1000 نفر بر اثر بیماری عروق کرونر قلب پیشگیری کنیم؟

یونسیان گفت: «به عنوان مثال، اگر یک میلیون نفر در جامعه یک emicron دریافت کنند، ما را نگران می کند. زیرا اگر از هر هزار نفر از این افراد یک نفر بمیرد، نزدیک به 1000 نفر کشته خواهند شد. نسخه های قبلی 4 مرگ به ازای هر 1000 نفر داشتند. یعنی به ازای هر 1000 نفری که مبتلا شده اند، چه علائمی داشته باشند و چه نداشته باشند، تخمین زده می شود که 4 تا 5 نفر جان خود را از دست بدهند و اگر خفیف تر بود و به یک سوم می رسید، باز هم انتظار می رفت که هر 1000 تا 2 نفر بمیرند. . وقتی یک میلیون نفر مبتلا می شوند، تعداد مرگ و میرها به 1000 تا 2000 نفر می رسد. بنابراین مهمترین چیز این است که همه ما به عنوان یک مسئولیت مدنی مسئولیت تنفسی داریم و از انتشار ویروس جلوگیری می کنیم. این می تواند برخی افراد را مبتلا کند، اما ما باید آلودگی را کاهش دهیم و به اوج برسیم. زیرا اگر ناگهان به اوج برسیم و بیماران غرق شوند، کنترل مدیریت بیمار را از دست می دهیم. ضمن اینکه نیازی نیست تا دو ماه آینده این استراتژی را داشته باشیم. اگر این استراتژی را تا دو هفته آینده دنبال کنیم، مشکلات زیادی را پشت سر خواهیم گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید