کمپرس سرد و گرم و تاثیر آن بر کمردرد

571680 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کمر درد عارضه ای بسیار شایع است که هر فردی در هر سنی ممکن است آن را تجربه کند. جالب است بدانید که 80 درصد افراد در مقطعی از زندگی خود کمردرد را تجربه می کنند. همچنین طبق آمار 39 درصد از بزرگسالان حداقل هر سه ماه یک بار دچار کمردرد می شوند.

بیشتر بخوانید:

کمر درد یک چالش جدی است. زیرا باعث می شود نتوانید به طور عادی کار کنید و انجام فعالیت های خود را برای شما سخت می کند. حرکات کششی و فعالیت بدنی همراه با ورزش هایی که درد شما را بدتر نمی کند می تواند برای کمردرد مفید باشد، اما برخی از افراد برای تسکین درد و کاهش سفتی کمر به گرما درمانی روی می آورند. استفاده از گرما برای تسکین کمردرد چقدر مفید است و آیا علم از این روش حمایت می کند؟

بسته حرارتی یا کمپرس گرم

هیت پک دارای ژلی است که قبل از استفاده باید آن را گرم کنید. برخی افراد به جای استفاده از کیسه حرارتی، کمپرس گرم مانند کیسه آب گرم را در خانه تهیه می کنند. ایده پشت این روش این است که گرما جریان خون را افزایش می دهد و اسپاسم و ناراحتی در پشت را از بین می برد. اما آیا واقعا مفید است؟

کمپرس گرم دمای پوست و بافت های زیرین را افزایش می دهد و در نتیجه عضلات دردناک کمر را شل می کند و اسپاسم و گرفتگی عضلات را کاهش می دهد. علاوه بر این، گرما منجر به باز شدن رگ ها در ناحیه مورد نظر می شود و انتقال اکسیژن و مواد مغذی بهتر انجام می شود.

  رونالدو افشاگری کرد

تاثیر گرما بر کمردرد

با ارزیابی چندین مطالعه در این مورد مشخص شد که استفاده از گرما برای کمردرد موثر است. نتیجه این است که گرما می تواند کمردرد را تا حدودی کاهش دهد. اما همین مطالعات نشان می دهد که ورزش در کنار گرما درمانی فواید بیشتری برای کمردرد دارد.
گرما درمانی یا استفاده از پک گرمایی علاوه بر کمردرد برای سایر دردها نیز مفید است. به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که یک پد گرم کننده حرارت ملایم و پایدار ایجاد می کند که درد عضلانی پس از ورزش را تسکین می دهد. مطالعه دیگری نشان داد که دریافت بسته حرارتی درد و ناراحتی مفاصل را در افراد مبتلا به آرتروز زانو کاهش می دهد. در این مطالعه، پک حرارتی موثرتر از استامینوفن بود.
داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی که برای درمان کمردرد استفاده می شوند، خطر خونریزی روده و سایر عوارض را به همراه دارند. دوزهای بالای استامینوفن برای کبد سمی است، در حالی که بسته های حرارتی غیر تهاجمی هستند و هیچ خطری ندارند. البته همیشه بهتر است بسته را هر بار بیش از 20 دقیقه روی پوست خود نگذارید تا پوستتان نسوزد. هنگام خواب از کیسه حرارتی استفاده نکنید.

جایگزین های بسته حرارتی

دلیل موثر بودن بسته های حرارتی برای کمردرد، گرمایی است که آنها ایجاد می کنند. کمپرس گرم دمای پوست و بافت های زیرین را افزایش می دهد و در نتیجه عضلات دردناک کمر را شل می کند و اسپاسم و گرفتگی عضلات را کاهش می دهد. علاوه بر این، گرما منجر به باز شدن رگ ها در ناحیه مورد نظر می شود و انتقال اکسیژن و مواد مغذی بهتر انجام می شود. درست است که استفاده از بخاری بسیار راحت است، اما راه های دیگری برای گرم کردن پشت وجود دارد. یکی از این راه ها، بطری آب گرم است. ایستادن زیر دوش آب گرم نیز برای تسکین کمردرد مفید است.

  چیزهایی که باید در مورد ذهن بدانید

چه زمانی نباید از گرما برای کمردرد استفاده کرد؟

شرایط خاصی وجود دارد که نباید از گرما برای تسکین درد استفاده کرد. اگر محل کبود و متورم است، بهتر است از سرد استفاده شود. علاوه بر این، استفاده از گرما در موارد زیر ممنوع است:
. وجود زخم باز در ناحیه
. دیابت
. درماتیت
. بیماری عروقی
. ترومبوز سیاهرگی عمقی
. از دست دادن
اگر بیماری قلبی یا فشار خون بالا دارید، قبل از استفاده از گرما برای تسکین درد، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

سرما درمانی برای کمردرد چطور؟

سرما درمانی یا کمپرس سرد برای دردهای ناشی از آسیب مانند تصادف یا ضربه مستقیم بسیار مفید هستند. سرما باعث انقباض عروق و کاهش التهاب و تورم می شود. در عین حال، سرما ناحیه را بی حس می کند و در نتیجه درد و ناراحتی را کاهش می دهد. سرما درمانی روشی بدون درد است. می توانید یخ را در یک کیسه فریزر قرار دهید، از یک کیسه سبزیجات منجمد استفاده کنید یا حتی یک پارچه شستشو را خیس کنید. بنابراین، گرما درمانی برای کمردرد ناشی از اسپاسم و اسپاسم مفید است و سرما درمانی برای کمردرد التهابی ناشی از آسیب و ضربه مفید است.

چه زمانی نباید از سرما برای تسکین کمردرد استفاده کرد؟

کسانی که اختلالات حسی دارند، اگر عضلات سفت و منقبض هستند، و کسانی که گردش خون ضعیفی دارند.
چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟
علائمی که نشان می دهد کمردرد شما جدی است و باید به پزشک مراجعه کنید شامل بی حسی یا سوزن سوزن شدن پاها، ضعف در بازوها یا پاها، بی اختیاری مثانه یا روده، تب و کاهش وزن است.

  علائم آمیکرون چیست؟

منبع: سایت سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید