کمبود رو به رشد خوابگاه در دانشگاه خوارزمی/کیفیت امکانات فدای کمیت شد

636234568067276912 خبر ناگهانی

حمید بیرانوند در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با بیان اینکه مشکل کمبود خوابگاه دانشجویی در دانشگاه خوارزمی در سال تحصیلی 1401-1402 نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است، گفت: این دانشگاه با کمبود خوابگاه به ویژه پسران مواجه است. .

وی با انتقاد از عملکرد مسئولان دانشگاه خوارزمی در تامین و پیش بینی افزایش ظرفیت خوابگاه های دانشجویی، گفت: ظرفیت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه بین 750 تا 800 نفر است که تقریبا همه این ظرفیت ها هر ساله تکمیل می شود. اما امسال به دلیل فراهم بودن کلاس های درس، این ظرفیت افزایش نیافت و مشکلاتی را ایجاد کرد.

دبیر شورای اصناف دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه کیفیت امکانات و خدمات اجتماعی فدای افزایش ظرفیت خوابگاه های دانشجویی شده است، گفت: در حال حاضر مسئولان در تلاش هستند تا با تمام درخواست های دانشجویان برای گرفتن خوابگاه موافقت کنند. اما در این بین به کیفیت امکانات توجهی ندارند. به عنوان مثال، در گذشته حدود 2 نفر در یک اتاق زندگی می کردند. اما امسال حدود 5 نفر در یک اتاق زندگی می کنند.

بیرانوند درباره دلایل کمبود خوابگاه دانشجویی در دانشگاه خوارزمی گفت: راه اندازی دانشکده روانشناسی در دانشگاه برای سال تحصیلی جاری یکی از عوامل مهم افزایش متقاضیان خوابگاه است. علاوه بر این، افزایش پذیرش دانشجویان خارجی و یا افزایش دروس نوبت دوم یا عصر نیز یکی از عوامل کمبود خوابگاه است.

خوابگاه اجاره ای راه حل موقت مسئولان برای اسکان دانشجویان است

دبیر شورای صنفی دانشگاه خوارزمی افزود: برای رفع مشکل کمبود خوابگاه پسرانه، مسئولان در نظر دارند یکی از بلوک های خوابگاه دانشجویی دخترانه را به پسران اختصاص دهند. البته این موضوع چالش های جدیدی را برای دختران ایجاد خواهد کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی درباره خوابگاه های استیجاری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: این نوع خوابگاه ها راهکاری موقتی برای رفع کمبود خوابگاه است و معمولا جز در این مورد چاره اندیشی نمی شود. البته با توجه به شهریه های گزاف در خوابگاه اجاره ای؛ بسیاری از دانش آموزان توانایی پرداخت آن را ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید