کلیباف با دخالت رهبری انتخاب نشد

562437 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حجت الاسلام والمسلمین مهدی طیب در فایل صوتی جدید با اشاره به انتشار یکی دیگر از فایل های صوتی خود که دیروز (جمعه) در فضای مجازی منتشر شد، گفت: آمریکا و گاوهای شیرده آنها یعنی. عربستان سعودی و تلویزیون های مربوطه که باعث رنجش مذهبی ها و حزب اللهی ها، انقلابیون، هواداران و پرستندگان اسلام شده است.

ادامه مطلب

وی افزود: فرقی نمی‌کند این حرف‌ها کجا گفته می‌شود، خصوصی است و چه کسی آنها را منتشر کرده است، زیرا اگر در خلوت یا علنی چیزی بگویم، قبل از اینکه در دنیا مسئول باشم، باید در آخرت پاسخگو باشم. در سن من این است که علایق دنیوی مرا وادار نمی کند چیزی بگویم که در آخرت مسئولیت آن را نداشته باشم.

رئیس کمپ عمار تاکید کرد: در این پرونده سه مورد وجود دارد. ابتدا باید بگویم که این جلسه حدود دو و نیم تا سه ساعت به طول انجامید. برای تعدادی از افراد جلسه تحلیل سیاسی برگزار شد. مهمترین موضوعی که در این جلسه مطرح شد، پاسخ به شبهات مجریه، مقننه و 412 بود.
@ صقضاییه است. شبهاتی وجود دارد و من در این جلسه به آن شبهات پاسخ خواهم داد. در مورد قوه مجریه و قضائیه صحبت کردم و در نهایت در مورد قوه مقننه سوالی در مورد چهره رئیس قوه مقننه مطرح شد، صحبتی در جریان است. فکر من این بود که حمله به رئیس مجلس جدید و موضوعی نیست. من زیاد دنبالش نرفتم و این صحبت ها درباره پایان جلسه بود و جواب آن سوال همین بود.

وی افزود: یکی از حاضران در جلسه در این خصوص اظهاراتی را بیان کرد. آقا می گفت زمانی که من در روزنامه کار می کردم، برادرمان آقای میثم نیلی هم آنجا بودند و در آن زمان گفتند از این بنده خدا اطلاعات جمع کنید. کلمه حرف او بود. پس توجه اهل جماعت به گفتگوی این مرد جلب شد و من حرف او را تکرار کردم تا بفهمم چه می گوید. او در این مذاکرات گفت که مربوط به دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بوده و در آن زمان مذاکرات در حال انجام است. در نهایت چون این کلمات عامیانه هستند این کلمات حذف می شوند. وقتی تکه تکه اش می کنی، انگار این جملات را می گویم. در حالی که این داستان او بود، او از گذشته صحبت می کرد.

طیب همچنین تاکید کرد که این اصلا به موضوع فعلی مربوط نیست. اکنون این سوال مطرح می شود که این موضوع اخیر را چه کسی شروع کرده است؟ پس اگر کسی در این جلسه بود، این بود که نمی‌دانم چه کسی این موضوع را شروع کرده است؟ از کجا شروع شد؟ در حالی که با فرض اینکه من الان آقای میشم نیلی را متهم کرده باشم، صریحاً می‌گفتم همین است، حرف ایشان بود و چون جلسه تمام شد، دیگر فرصت نشد و جلسه تعطیل شد و مجبور شدیم ترک کردن. به همین دلیل است که می خواهم بگویم رشته آقای نیلی عاری از این حرفه ها است و این اعتقاد من به ایشان نیست و ایشان اصلاً در این زمینه نیستند.

  علائم پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید را بشناسید

وی یادآور شد: اگر قبلا اختلاف سلیقه وجود داشت، اکنون این حرف ها کم رنگ شده است. چرا که در دوران انقلاب هرگز سران قوای سه گانه را نداشتیم که مشکلات موجود را درک کنند و راه حل ها را درک کنند و در حل مشکلات به یکدیگر کمک کنند. در این جلسه 3 ساعته همین را می خواستم بگویم و الان هم همین را می گویم.

طیب گفت: آقای رئیسی اکنون مشکلاتی بر دوش خود دارد که بخش عمده ای از ابتکارات دولت قبل و یکی از مشکلاتی است که بر دوش دولت فعلی گذاشته اند و این با شرایط بسیار سختی که در کشور وجود دارد پیچیده تر می شود. عرصه بین المللی در این 43 سال هیچ لحظه ای مثل الان نداشتیم که ناگهان غذا در سطح بین المللی گران شود. حالا آنها و این مشکلات داخلی بار این دولت است و این دولت فرصتی برای پیر و جوان ندارد که به این مسائل بپردازد. مردی که الان باید با تمام وجود به آقای رئیسی کمک کند، برادر عزیز حزب الله، میثم نیلی است.

مسئول قرارگاه عمار گفت: این کلمه در این جلسه است و در این مدت هم متعلق به آن است. من اینجا می گویم که اگر تفسیر این حرف اشتباه است، حتی اگر گفته باشم، الان می گویم این حرف اشتباه است. بلکه ایشان، دولت آقای رئیسی، مجلس، رئیس جمهور، قوه قضائیه و رئیس قوه قضائیه همه برای حل مشکلات مردم تلاش می کنند. قبل از پاسخ به سؤالات دنیوی، باید به این دنیا پاسخ دهم. اگر این انتظار اتفاق بیفتد از آنها عذرخواهی می کنم.

وی افزود: اگر اتهامی به دیگران زده ایم نباید در کمد توبه کنیم بلکه باید به همه ابراز کنیم و من اینجا هستم تا به همه کسانی که این پرونده را در فضای مجازی گذاشته اند بگویم وظیفه شرعی دارند. این که الان می گویم را رها کنم و بگویم که زمین آقای نیلی روشن است و او در این موارد نیست.

  حقایق خواندنی درباره زندگی کوین کاستنر، بازیگر و کارگردان هالیوود که احتمالا نمی دانید

طیب گفت: آنچه در فایل صوتی من مشخص است این است که گفتم آقای زاکانی گفتند من از کل مطالب می فهمم که آقا با ریاست ایشان موافق هستند و اینجا می گویم که این اشتباه ذهنی من است. لازم و واجب است که یک جا بخواهیم کاری کنیم و از آقا نظر بخواهیم.

سرپرست قرارگاه عمار تاکید کرد: وقتی می بینید فردی داناتر از شما، فردی داناتر از شما، فردی که اشراف اطلاعات و آگاهی دارد از او بپرسید. اینکه آقای کالیباف رئیس مجلس شود یا نه، چون ایشان به عنوان رهبر معظم انقلاب در این مورد نظری ندارند، قوه مقننه خود را انتخاب می کنند، اما من نماینده عقل هستم. نکته این است که می گویند نظر آقا هم برای او مثبت است. بالاخره آقای کلیباف مجری بود، مدتی شهردار تهران بود، دفتر آقا آمده بود و آقا علناً اسمش را برده بود و گفته بود شما دولت جهادی دارید.

وی افزود: در آن زمان دوست عزیز ما با مشکلاتی که ایجاد کردند مخالف بود. ? یعنی در این زمینه عقلانی عمل کرد و با آقا مشورت کرد که بالاخره شما اشراف هستید، همه را می شناسید، خواه فکر کند مفید است یا نه.

وی افزود: وقتی خداوند به پیامبرش می گوید مشورت کن، من هم باید یاد بگیرم. بنابراین بهتر است از آقا بپرسید. یعنی می گویند من نماینده مجلس می خواهم رای بدهم. آیا داستان هایی وجود دارد که قبول دارید؟ آیا فکر نمی کنید او رد شده است؟ چیزی که من فهمیدم این است که نظر آقا این است که نه رد نمی شود. این بحثی بود که می خواستیم در این جلسه مطرح کنیم. اما اینکه آقا امضا کرده یا ریاست ایشان به دستور آقا بوده است، در صورتی که چنین برداشتی از گفته من کاملا اشتباه است و اینجا می گویم که اینطور نیست.

رهبر کمپ عمار ادامه داد: بهترین کار برای همه این است که وقتی می خواهند کاری انجام دهند سوال بپرسند. چه کسی بالاتر از رهبری در این حوزه است؟ نکته دیگر اینکه در رابطه با اینکه ایشان رئیس مجلس شدند، آقایان چنین دخالتی نمی کنند و اگر بخواهند بگویند صریحاً مطرح می کنند. اما این برای مشاوره انجام می شود. مثلاً در دوره های قبل عده ای که خودشان می خواستند رئیس جمهور شوند از فرد مناسب مشورت می گرفتند و آنها هم نظرشان را بیان می کردند. آیا موضوع آقای احمدی نژاد را به خاطر دارید؟ آقا مشخصا به او گفته بود. عده ای گفته بودند که آقا در گوشش نگفته که آقا پشت تریبون گفته من در ملاء عام گفته ام. اخیراً گفتند اگر قبلاً در جلسه مشاوره حرفی زده بودم، این بار حرف منفی نمی زدم.

  پیش بینی بازار بورس دوشنبه 15 فروردین 1401

طیب تاکید کرد: صحبت های آقای زاکانی در جهت مشورت بوده است، ایشان نظر مشورتی خود را اعلام کردند، اما اینکه بگوییم این آقا به دستور آقای زاکانی رئیس مجلس شده است، اگر چنین برداشتی از سخنان ایشان بود. برای من ساخته شده است، من اشتباه کردم چنین بحثی روی زمین وجود ندارد.

وی گفت: در این جلسه سوالی در مورد ترکیه مطرح شد و جلسه دو ساعت و نیم سیاسی است و در مورد تهدیداتی که با آن روبرو هستیم از ما سوال شد که آیا ترکیه برای ما تهدیدی است یا خیر؟ گفتم نه، ترکیه تهدید نیست چون تهدید جنگ است. یا جنگ نرم قوی یا جنگ سخت. گفتم ترکیه توانایی مبارزه سخت را ندارد چون انرژی و توانایی این کار را ندارد. من مثال زدم که در هر صورت ترکیه پشت نیروهای تکفیری در سوریه ایستاده و در طرف مقابل به حساب می آید و همچنان در ادلب با آنها در ارتباط است، اما در ادلب همیشه مجبور است قدم به قدم به عقب برگردد زیرا وجود دارد. نهایتاً یک جبهه در برابر تکفیرها. اقدامات.

وی ادامه داد: ارتش سوریه تمام تلاش خود را انجام می داد و روس ها، مستشاران ایرانی و بچه های عراقی نیز کمک کردند چرا که تکفیری ها تهدیدی برای کل منطقه هستند. اکنون همه این گروه ها سوریه، ایران و روسیه هستند، گروهی که ترکیه نیز با آنها مذاکره می کند. توافقی در آنجا انجام شد و او گفت ترکیه در حال عقب نشینی است. بحث من این بود که اگر ترکیه توان نظامی بالایی داشت به این راحتی این قراردادها را نمی پذیرفت. ما هیچ عملیات نظامی در عراق و سوریه نداریم. ما به آنها در مشاوره و انتقال تجربیات نظامی به درخواست آنها کمک می کنیم.

رئیس قرارگاه عمار ادامه داد: البته این به این معنا نیست که اگر من می آمدم و می گفتم جریانی برای آقای کلیباف وجود دارد، از این حرف عدول می کردم. من هنوز در مورد آقای کلیباف صحبت می کنم، این چیزی نیست که آقایان در مورد آقای کلیباف می گویند. اما در مورد آقای نیلی، این نسبت کاملاً اشتباه است و من اصلاً به آن اعتقاد ندارم و ایشان از این حرفه ها مبرا هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید