کشوهایی با طرح حفاظت از فضای مجازی

541737 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، طرح با حاشیه بالا حمایت از حقوق مصرف کنندگان و خدمات اساسی در تاریخ 4 اسفند 93 با 18 رای و کمتر از چند ساعت پس از مصوبه مجلس شورای اسلامی به تصویب کمیته مشترک رسید. در آن مونتاژ شد و سرنوشت طرح را تغییر داد.

یک روز قبل از تصویب طرح دفاعی کمیته مشترک، نمایندگان مجلس با امضای نامه ای به هیئت رئیسه خواستار لغو طرح دفاعی کمیته مشترک و بازگرداندن آن به مجلس علنی شدند.

پیش از این مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از فضای مجازی، ایرادات فراوانی را در متن این طرح معرفی کرده و خواهان زمان بیشتر برای اصلاح آن شده بود. به همین دلیل سید نظام موسوی از تشکیل جلسه هیأت رئیسه مجلس برای بررسی ایرادات طرح دفاعی و پس از آن جلسه علنی روز دوشنبه گذشته برای تعیین تکلیف طرح حفاظت از داخل ساختمان خبر داد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در تشریح این جلسه و تصمیمات اتخاذ شده در خصوص طرح دفاعی به خبرنگار سیاسی ایسکانیوز گفت: هدف از این جلسه بحث در فضایی منطقی و قانونی بدون توجه به فشارها بود.

عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه به اتفاق آرا به تصویب رسید و بر این اساس اکثریت نمایندگان به عدم ماندگاری طرح دفاع در کمیته مشترک رای دادند.

سلیمی تاکید کرد: راهش تهیه طرح و تشکیل کمیسیون مشترک دیگری است و نتایج این کمیسیون به منصه ظهور می رسد و نمایندگان حق اظهار نظر و پیشنهاد اجزای آن را دارند.

  علائم و درمان واریس مری

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر حقوقی دو نظریه وجود دارد، یکی معتقد است که نظریه کار با رأی مخالف تمام شده است و معتقد است در دادگاه رأی لازم نیست، بلکه نظریه دیگری است. معتقد است که طبق ماده 165 قانون، نامه داخلی مجلس باید مجدداً در صحن رأی گیری شود. این دو دیدگاه مستلزم بررسی قانونی است که نتیجه هر چه باشد همه با آن موافق هستند.

وی گفت: همه نمایندگان مجلس از فضای مجازی رها شده گلایه دارند. ما کسی را نمی شناسیم که از این فضا راضی باشد و همه قبول دارند که فضای مجازی باید ساماندهی شود و چگونه باید در آن بحث کرد.

اما مجلس شورای اسلامی پس از کش و قوس فراوان در بررسی طرح حفاظت، سرانجام این طرح را به شورای عالی فضای مجازی ارائه کرد.

این خبری بود که ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که محمد باکر کلیباف در نامه ای به رئیس شورای عالی فضای مجازی از دولت و شورای عالی فضای مجازی خواسته است که فضاهای مجازی کلیدی را تعریف کنند. سیاست های.

وی در خصوص اهمیت این درخواست از شورای عالی فضای مجازی گفت: مدتی است که طرح فضای مجازی در مجلس در حال بررسی است و بین کمیته مشترک و صحن در حال گردش است. هیئت رئیسه مجلس نیز وارد شده و تاکنون جلسات زیادی برگزار شده است که نشان می دهد مجلس به افکار عمومی جامعه اهمیت می دهد و نسبت به آن بی تفاوت نیست.

فیروزآبادی تصریح کرد: مجلس خواستار آن است که طرح مذکور علاوه بر مشروعیت قانونی، از عقلانیت اجتماعی نیز برخوردار باشد. نامه و درخواست اخیر رئیس مجلس در راستای کسب عقلانیت اجتماعی است و بر این عقیده هستند که شورای عالی به عنوان شورای سیاستگذاری کمک کند. همچنین امیدواریم نتیجه همه این تلاش ها به نفع کشور و جامعه ختم شود تا رضایت داشته باشیم.

  تمایلات خودخواهانه و ضد اجتماعی را در آنها افزایش می دهد

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره نحوه رسیدگی به درخواست مجلس افزود: در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی به درخواست مربوطه رسیدگی خواهد شد. ما در شورای عالی تلاش می کنیم تا سیاست های کلان را تعریف کنیم و امیدواریم نظر کارشناسان و مردم را جلب کنیم. نظر ما این است که یک طرح جامع ارائه دهیم که همه مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … را در بر گیرد. ابعاد فضای مجازی ما به گونه ای سیاست گذاری می کنیم که خلأهای قانونی در فضای مجازی یا ابعادی که باید تغییر کند، توسط دولت یا مجلس مشخص و اعلام شود.

فیروزآبادی افزود: پس از بررسی سیاست های کلان، طرح را به مجلس برمی گردانیم و در نهایت خود مجلس در مورد نحوه اجرای سیاست ها تصمیم گیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید