کشف یک ماموت از عصر یخبندان

علاوه بر بقایای یک ماموت منقرض شده، باستان شناسان اسکلت تقریباً کاملی از یک گرگ و استخوان های کرگدن مودار، کفتار، اسب، گوزن شمالی، خرگوش کوهی و روباه قرمز را یافته اند.

کارشناسان این کشف را “فوق العاده” نامیده اند و می گویند که قدمت استخوان ها به آخرین عصر یخبندان یعنی حدود 30 تا 60 هزار سال پیش بازمی گردد.

ماموت های مودار فیل های ماموت منقرض شده ای هستند که 2.7 تا 3.4 متر طول و تا 6 تن وزن دارند. این موجودات که دارای لایه ای ضخیم از چربی و موهای بلند بودند تا از سرما محافظت کنند، آخرین گونه ماموت باقی مانده بودند و 4000 سال پیش ناپدید شدند. تغییر اقلیم و شکار انسان از جمله عواملی بود که به زندگی این موجود روی زمین پایان داد.

بقایای حیوانات جدید در حفاری برای ساخت شهر جدید شرفورد با 5500 خانه در نزدیکی پلیموث انگلستان کشف شده است. از سال 2015 و شروع کارگاه های ساخت و ساز در این منطقه، آثار دیگری از موجودات متعلق به عصر یخبندان پیدا شده است.

راب بورن، باستان شناس موسسه میراث آریون می گوید: «یافتن چنین مجموعه ای از بقایایی که برای مدت بسیار طولانی دست نخورده باقی مانده اند، یک رویداد نادر و خاص است.

مقامات شرکت شهرک سازی گفتند که ساخت و ساز در منطقه ای که بقایای حیوانات در آن پیدا شده است انجام نخواهد شد و این منطقه حفاظت خواهد شد. بقایای آن در نزدیکی کوره های سنگ آهک قدیمی و معدن شرفورد پیدا شد.

دانکن ویلسون، مدیر اجرایی مؤسسه تاریخی بریتانیا، گفت: «یافتن بقایای این گونه در اینجا در منطقه دوون به ما درک روشنی از حیواناتی می دهد که هزاران سال پیش در عصر یخبندان بریتانیا پرسه می زدند. با کمک آنها، ما همچنین می توانیم محیط زیست و آب و هوای منطقه را بهتر درک کنیم.

  شعار ندهید/ اقتصاد وابسته به نفت بدون دلار نمی تواند وجود داشته باشد

محققان همچنین می گویند شناسایی رژیم غذایی حیوانات به آنها ایده بهتری از پوشش گیاهی منطقه در عصر یخبندان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید