کشف روشی امیدوارکننده برای درمان سرطان

577255 خبر ناگهانی

مهارکننده های ایمون بازرسی مانند Keytruda و Opdivo با آزاد کردن سلول های T سیستم ایمنی به سلول های تومور حمله می کنند. معرفی آنها در یک دهه پیش شاهد پیشرفت های عمده ای در درمان سرطان بود، اما تنها 10٪ تا 30٪ از بیماران تحت درمان بهبودی طولانی مدت را تجربه می کنند. دانشمندان کالج پزشکی آلبرت انیشتین شواهدی یافته اند که ممکن است اثربخشی درمان ایست بازرسی ایمنی را افزایش دهد.

قرصی که خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را کاهش می دهد

به جای سلول های T، تیم تحقیقاتی از نوع متفاوتی از سلول های ایمنی انسان به نام سلول های کشنده طبیعی (NK) برای مبارزه با سرطان استفاده کردند که نتایج قابل توجهی به همراه داشت.

سطح سلول های ایمنی با گیرنده هایی به نام پروتئین های «نقطه بازرسی» پوشیده شده است که تضمین می کند سلول های ایمنی از اهداف طبیعی خود (سلول های آلوده به پاتوژن و سلول های سرطانی) عبور نمی کنند. به گزارش سیناپرس، زمانی که گیرنده های ایست بازرسی در سطح سلول های ایمنی به پروتئین های بیان شده توسط سلول های طبیعی بدن متصل می شوند، از حمله سلول های ایمنی به سلول های طبیعی جلوگیری می کنند.

به گزارش سیناپرس، اکثر انواع سلول های سرطانی پروتئین هایی را بیان می کنند که به پروتئین های ایست بازرسی متصل می شوند و در نتیجه با فریب دادن سلول های ایمنی، از حمله آنها به تومور جلوگیری می کنند.

مهارکننده‌های ایمن بازرسی، آنتی‌بادی‌های مونوکلونال هستند که با مسدود کردن پروتئین‌های تومور یا گیرنده‌های سلول ایمنی که به پروتئین‌های تومور متصل می‌شوند، برهمکنش‌های سلول ایمنی/سلول سرطان را دور می‌زنند. در نتیجه، سلول های ایمنی می توانند بدون هیچ مانعی به سلول های سرطانی حمله کرده و آنها را از بین ببرند.

  در چشم بزرگترها جای گرفت

به گزارش سیناپرس، اثربخشی محدود مهارکننده های Varsi محققان را بر آن داشت تا مسیرهای Varsi از جمله سلول های NK را بررسی کنند. سلول های NK مانند سلول های T نقش مهمی در کشتن سلول های ناخواسته دارند. در همین حال، توجه محققان به پروتئین سلول سرطانی به نام PVR جلب شد.

دانشمندان گفتند: “ما دریافتیم که PVR می تواند نقش بسیار مهمی در مهار حمله سیستم ایمنی توسط سلول های سرطانی ایفا کند.” پروتئین PVR معمولاً به ندرت در بافت‌های طبیعی تشخیص داده می‌شود، اما در بسیاری از انواع تومورها، از جمله سرطان‌های روده بزرگ، تخمدان، ریه، مری، سر و گردن، معده و سرطان پانکراس و همچنین سرطان خون میلوئید و ملانوم.

علاوه بر این، به نظر می رسد که PVR ها با اتصال به پروتئین ایست بازرسی به نام TIGIT، فعالیت سلول های T و سلول های NK را مهار می کنند. در همین حال، محققان دریافتند که PVR فعالیت سلول های NK را نه با اتصال به TIGIT، بلکه با اتصال به KIR2DL5 سرکوب می کند.

محققان نشان دادند که: KIR2DL5 یک گیرنده رایج در سطح سلول های NK انسان است که پروتئین های سرطانی PVR برای سرکوب حمله سیستم ایمنی استفاده می کنند. محققان همچنین دریافتند که آنتی بادی مونوکلونال آنها، با مسدود کردن مسیر KIR2DL5/PVR، به سلول های NK اجازه می دهد تا به طور تهاجمی به تومورهای انسانی حمله کرده و آنها را کوچک کنند.

منبع: سیناپرس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید