کسب مقام در هیات مدیره یک موسسه علمی بین المللی توسط دانشجوی نخبه ایرانی

558164 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، سید محمدرضا گلدان ساز فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشجوی فعلی دانشگاه تربیت مدرس برنده کرسی هیئت مدیره IAESTE شد.

IAESTE یک سازمان علمی بین‌المللی با شعبه‌های فعال در حدود 90 کشور جهان است که تمامی قاره‌ها را پوشش می‌دهد. این سازمان حدود 2000 کارمند در سراسر جهان دارد و تاکنون حدود 370000 دانشجو در سراسر جهان در رشته های مختلف (مهندسی، علمی، هنری، مدیریت و کشاورزی) موفق به گذراندن دوره های علمی از طریق این موسسه شده اند. این سازمان که به دلیل منحصر به فرد بودنش در جهان به سازمان ملل کوچک معروف است، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موسسات جهان است (تاسیس در سال 1948). این یک سازمان غیردولتی است که در لوکزامبورگ ثبت شده و توسط سازمان ملل و یونسکو به رسمیت شناخته شده است.

ایران نیز در این موسسه علمی زیر نظر دانشگاه تهران عضویت دارد. کمیته ایرانیان آیست در سال های اخیر موفق به تبادل بیش از 300 دانشجو در این رشته ها با کشورهای مختلف جهان شده است. دانشجویان ایرانی در صورت انتخاب از سوی این کمیته امکان گذراندن دوره در بهترین دانشگاه ها و موسسات هر کشور را خواهند داشت. دانشگاه های همکار مانند: موسسه DAAD آلمان، دانشگاه والنسیا اسپانیا، دانشگاه فنی استانبول ترکیه، دانشگاه سلطان قابوس عمان، دانشگاه وین و لینز اتریش، دانشگاه گرونوبل فرانسه، دانشگاه ETH سوئیس، دانشگاه گنت بلژیک، دانشگاه از کیتو اکوادور، دانشگاه بنین در نیجریه، دانشگاه Kwame Nkrumah در غنا، دانشگاه شیلی و دیگران. (ارائه این پژوهشکده در تمامی کشورها تحت نظارت بهترین دانشگاه های هر کشور می باشد).

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

از سوی دیگر دانشجویان ورودی به ایران علاوه بر کسب تجربه علمی، فرصت بی نظیری برای آشنایی با فرهنگ، زبان و آداب و رسوم غنی ایران زمین دارند. در این تبادل علمی بین المللی بین بهترین دانشگاه ها و موسسات جهان، کمیته ایرانی آیست به طور متوسط ​​سالانه 50 دانشجو اعزام و 50 دانشجوی بین المللی می پذیرد.

هیئت مدیره این سازمان علمی بین المللی که وظیفه برنامه ریزی و توسعه در سطح کلان، بودجه ریزی، تدوین استراتژی و مواردی از این قبیل را بر عهده دارد، متشکل از 5 نفر است که هر چند سال یکبار در نشست سالانه این سازمان با رای گیری از طرف کشورهای عضو. کشورهای عضو انتخاب می شوند.

کنفرانس سالانه این سازمان در پایان ژانویه 2022 با حضور نمایندگانی از سراسر جهان در وین اتریش برگزار شد. در این همایش سید محمدرضا گلدان ساز کاندیدای حضور در هیئت مدیره این نهاد بین المللی با کسب حداکثر آرا و به عنوان یکی از 5 عضو هیئت مدیره انتخاب شد. پس از انتخاب به این سمت بین المللی، عنوان جوان ترین عضو هیئت مدیره به وی اعطا شد.

حضور ایران در عرصه های بین المللی و جایگاه و حق رای آن در نهادهای مختلف اعم از علمی، ورزشی، فرهنگی، سیاسی، بهداشتی و… از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حضور جوانان توانمند ایرانی در این سطح از مسئولیت در موسسات پیشرو جهان مایه افتخار هستند. امیدواریم تداوم این موفقیت ها و حضور پررنگ به دور از نگاه و امید به عناصری در خارج از کشور، بستر رشد و توسعه کشور عزیز ایران را بهتر و امکان پذیرتر کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید