کسانی که با سهمیه بنزین خودرو ندارند چه کار کنند؟

طرح بنزین برای همه کسانی که در کیش پایلوت شدند. 30000 تن در ماه برای هر نفر سهمیه بنزین محسوب می شود.

کیش 60 هزار نفر جمعیت دارد که امروز همگی سهمیه بنزین دارند. علاوه بر افرادی که تاکنون سهمیه بنزین داشته اند، افرادی که خودرو ندارند نیز ماهانه 20 لیتر بنزین به ارزش 30 هزار تن به عنوان سهمیه دریافت می کنند.

حسین شمسیان راد سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت:

امکان فروش کمک هزینه بنزین به تمامی افراد مشمول طرح اعم از خودرو یا نداشتن وجود دارد.

سهمیه 20 لیتری بنزین برای کلیه کارت های کارت خانوار اعمال می شود و کیشوندان می توانند با شماره گیری کد #39*4* و شماره تلفن 0764414 نسبت به رفع مشکلات احتمالی از حجم سهمیه خانوار خود مطلع شوند.

اما برای فروش این سهمیه مردم می توانند به این شکل عمل کنند. ابتدا فرد باید به سایت www.benzineman.ir وارد شود. در صفحه اول سیستم دو گزینه وجود دارد. یک گزینه این است که درخواست بنزین خود را بگیرم و دیگری خرید، فروش و انتقال کمک هزینه بنزین است. افراد می توانند از هر دو طریق برای انتقال سهمیه خود به فرد دیگری اقدام کنند.

در سامانه با استفاده از گزینه های ذکر شده می توان سهمیه بنزین را به هر کد ملی دیگری منتقل کرد. یعنی افراد با وارد کردن کد ملی می توانند تعیین کنند که سهمیه بنزین آنها به چه کسانی تعلق می گیرد.

اگر افراد بدون خودرو بنا به دلایلی از سهمیه بنزین استفاده نکنند. قیمت به صورت خودکار به یکی از حساب های بانکی آنها واریز می شود./ اقتصاد آنلاین

  زیان سهامداران خرد چگونه جبران می شود؟ -

دیدگاهتان را بنویسید