کدام گیاهان باعث خواب آلودگی می شوند؟

577283 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بی خوابی می تواند ناشی از هیجان بیش از حد، اضطراب و نگرانی و یا یک علت فیزیکی باشد. مثلا دردی که نیاز به درمان دارد. در طب چینی آن را نتیجه گرمای بیش از حد قلب می دانند. ناتوانی در به خواب رفتن، بیداری های مکرر در شب، بی قراری، رویاهای پر از رویاهای واضح مهم ترین علائم کلیدی بی خوابی هستند.

عوارض مصرف تصادفی قرص های خواب

گیاه خشخاش می تواند در درمان این بیماری مفید باشد. این گیاه خواب آور ملایم، غیر اعتیادآور، آرام بخش و مسکن است که برای کودکان بی خطر است. بهتر است این گیاه را هر شب به صورت جوشانده یا تنتور مصرف کنید. اگر هیجان بیش از حد عامل بی خوابی است، می توانید از این گیاه به تنهایی یا همراه با اسطوخودوس استفاده کنید.

رازک همچنین دارای خواص آرام بخش، آرام بخش و ضد درد است و تحریک بیش از حد را کاهش می دهد. می توانید قبل از خواب 5 میلی لیتر تنتور یا 10 گرم از این گیاه را در نیم لیتر آب مصرف کنید. این گیاه را می توان تا 5 میلی لیتر تنتور در روز با سایر گیاهان تسکین دهنده مانند سنبل الطیب یا گل همیشه بهار ترکیب کرد. اگر از افسردگی رنج می برید از این گیاه استفاده نکنید. از مقدار توصیه شده تجاوز نکنید.

کاهوی وحشی همچنین دارای اثر آرام بخش است. هنگام کاشت گیاه تازه بسیار مؤثر است. کاهوی باغی نیز اثری مشابه اما ملایم تری دارد. تنتور یا جوشانده آن را قبل از خواب بنوشید، می توانید از برگ های تازه آن سالاد درست کنید. می توانید آن را به صورت ساده یا با چند قطره تنتور گل روی چین و چروک مصرف کنید. در صورت تحریک بیش از حد، می توانید تنتور سنبل الطیب یا گل همیشه بهار را اضافه کنید تا اثر آرام بخش را افزایش دهید.

  تعداد بیماران بستری و فوتی ناشی از کرونا در حال افزایش است

مصرف زیاد آن منجر به بی خوابی و افزایش فعالیت جنسی می شود. مقادیر کمتر نیز باعث خواب آلودگی می شود. هنگام مصرف آن از رانندگی خودداری کنید.

ساعت گل علاوه بر این خاصیت آرام بخش، خواب آور و تسکین دهنده درد دارد، سیستم عصبی را آرام می کند و فرد را برای خواب آماده می کند. نیم ساعت قبل از خواب 5 میلی لیتر از تنتور آن را بنوشید یا از 2 تا 3 قاشق چایخوری برگ دم کرده آن را بنوشید. اگر می خواهید آن را دم کنید بابونه و اسطوخودوس اضافه کردن. از مصرف مقادیر زیاد این گیاه در دوران بارداری خودداری کنید.

منبع: سیناپرس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید