کدام معلمان در رتبه بندی قرار نمی گیرند

535768 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، به نقل از رضا حاجی پور; سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، مشکلات هیأت امنا در رتبه بندی معلمان که عمدتاً مربوط به بار مالی و اصل 75 بود، با حضور نماینده هیئت امنا آموزش و پرورش برطرف شد. ، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و کار.

بیشتر بخوانید:

جزئیات وام مالی اجرای رتبه بندی معلمان در سال آینده

وی افزود: ما تمام تلاش خود را انجام داده ایم تا هیأت امنا در تصویب مجدد رتبه بندی معلمان دخالتی نداشته باشد. زمان اجرای رتبه بندی معلمان از نیمه دوم سال 1400 و اعتبار آن در بودجه 1401 لحاظ شده است، بنابراین پرداخت رتبه از نیمه دوم سال 1400 قابل محاسبه است.

پیش از آن علیرضا منادی; رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت در بودجه 1401 25 هزار میلیارد تن فولاد را برای طبقه بندی اختصاص داده است در حالی که دولت قبل رقم کمتری را در نظر گرفته بود، خیر، اعتباری وجود ندارد.

با توجه به اصلاحات در رتبه بندی معلمان؛ معلمان بر اساس صلاحیت‌ها و تجربه‌های عمومی، حرفه‌ای و حرفه‌ای در پنج رتبه برتر قرار می‌گیرند: دستیار معلم، معلم مربی، استادیار، دانشیار معلم و معلم مربی. کارکنان کادر اداری وزارت آموزش و پرورش نیز که به عنوان معلم استخدام می شوند مشمول این قانون می شوند.

احراز رتبه های بالاتر مستلزم حداقل 5 سال تجربه در هر رتبه و کسب سایر شرایط لازم مندرج در آیین نامه این قانون خواهد بود.

ضمناً حداقل سابقه خدمت معلم برای کاردانی و معلمی به ترتیب (15) و (21) است و مزایای موضوع تبصره‌های (1) و (2) این ماده کسر می‌شود. از این دوره

  تحولات اخیر در اوکراین روسیه: ما قصد استفاده از سلاح هسته ای در اوکراین را نداریم

برای عناوین موضوع این قانون در احکام انتصاب معلمان رتبه فوق العاده تعیین می شود. موارد فوق برای معلمان با رتبه دستیار حداقل چهل و پنج درصد (45%)، مربی معلم حداقل پنجاه و پنج درصد (55%)، دستیار حداقل شصت و پنج درصد (65%)، دانشیار حداکثر – حداقل هفتاد و پنج درصد (75%) و معلم حداقل نود درصد (90%) از نقاط مشترك حق الكار و حق الكار و كار اضافی باشد.

رتبه بندی فوق العاده معلمان موضوع این قانون از تاریخ 1400/06/31 اعمال خواهد شد. معلمان بازنشسته قبل از آن تاریخ مشمول این قانون نمی شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید