کدام بیماری عروق کرونر قلب کشنده است؟

559655 خبر ناگهانی

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله نیچر منتشر شده است، بر اساس مطالعه‌ای که در ژورنال نیچر منتشر شده است، تاج‌هایی که در عرض شش ماه پس از عفونت کروناویروس درمان می‌شوند، نسبت به سایرین در معرض خطر بیشتری برای مرگ هستند. مطالعه ای در دانشگاه واشنگتن همچنین نشان داد که حتی موارد خفیف بیماری عروق کرونر خطر مرگ را در عرض شش ماه پس از تشخیص افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:

مطالعات نشان می دهد که بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر بیشتر از سایر عوارض در معرض خطر سکته مغزی، بیماری سیستم عصبی، مشکلات سلامت روان، دیابت، بیماری قلبی، بیماری کلیوی و لخته شدن خون هستند. خطر ابتلا به این مشکلات برای مدت طولانی با شدت بیماری افزایش می یابد.

مطالعات نشان می دهد که عوارض طولانی مدت عروق کرونر می تواند منجر به مشکلات جسمی و مرگ شود. بسیاری از مطالعات در ایالات متحده از سال 2021 تا 2020 نشان می دهد که بیماری عروق کرونر قلب، که بر سیستم های عروقی، قلبی عروقی و عصبی تاثیر می گذارد، می تواند منجر به مرگ شود. لخته شدن خون و افزایش التهاب عروقی می تواند منجر به ایست قلبی، ترومبوز وریدی و سکته شود.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که ویروس کرونا می تواند بر سلامت هر قسمت از بدن، از ریه ها، مغز و کبد گرفته تا قلب، تأثیر بگذارد.

به گزارش هندوستان تایمز، موارد زیر برخی از بیماری های عروق کرونر قلب است که به گفته کارشناسان می تواند باعث مرگ شود:

نارسایی تنفسی:

مشکلات تنفسی پس از شروع علائم کووید شایع است، زیرا این ویروس روی ریه ها تأثیر می گذارد. در صورت مشاهده مشکلات تنفسی پس از مصرف پوند، باید آزمایشات و معاینات لازم انجام شود. به گفته پزشکان، افراد زیادی هستند که پس از بیماری عروق کرونر قلب دچار مشکلات جدی مانند نارسایی حاد تنفسی می شوند که در نتیجه ریه ها قادر به حمل اکسیژن کافی در خون نیستند یا ممکن است دی اکسید کربن کافی منتشر نکنند. پنومونی ریه یک بیماری کشنده است زیرا کیسه های هوایی در ریه ها ملتهب می شوند. سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) نیز در برخی از بیماران دیده می شود.

  رتبه بندی معلمان چطور؟

نارسایی کبد:

در برخی از بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر، سطوح بالای آنزیم های کبدی مانند آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST) افزایش می یابد. این بدان معناست که کبد بیمار حداقل به طور موقت آسیب دیده است. نارسایی حاد کبد نیز یکی از عوارض شایع بیماری عروق کرونر قلب است و می تواند کشنده باشد.

حمله قلبی و سکته:

حملات قلبی و سکته در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب شایع تر است. افراد با یا بدون سابقه مشکلات قلبی ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند. بروز حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ ناگهانی قلبی در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش یافته است. علاوه بر حمله قلبی، سکته مغزی، آریتمی (ضربان قلب نامنظم)، مشکلات جسمی مانند قارچ سیاه و سندرم گیلن باره (GBS) نیز می تواند کشنده باشد.

جلوگیری

توصیه می شود که بیماران به طور منظم به پزشک مراجعه کنند زیرا علائم عروق کرونر بهبود می یابد و سطح التهاب و سطح خون آنها کنترل می شود. یک رژیم غذایی متعادل با فیبر و مایعات کافی برای تمام عروق کرونر ضروری است. همچنین انجام تمرینات تنفس عمیق، رعایت دستورالعمل کنترل عفونت و معاینه توسط فیزیوتراپیست برای جلوگیری از عوارض ناگهانی تنفسی ضروری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید