کاهش چشمگیر آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری

573649 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، علیرضا ارسطویی، مدیر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آب و برق شرکت آب منطقه ای تهران گفت: حجم کل مخازن سدهای استان تهران در حال حاضر 244 میلیون مترمکعب یعنی 325 است. میلیون متر مکعب در سال گذشته.

کاهش 25 تا 75 درصدی حجم آب 20 سد مهم کشور

وی با بیان اینکه آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری 18 درصد کاهش داشته است، گفت: در حال حاضر حجم آب مخزن سد امیرکبیر حدود 26 میلیون متر مکعب است که در همان روز 42 میلیون مترمکعب بوده است. سال گذشته همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از 179 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 147 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار در سال گذشته 14 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به ذخیره فعلی 12 میلیون مترمکعب افت 2 میلیون مترمکعبی نشان می دهد و حجم آب سد ماملو به 45 میلیون مترمکعب رسیده است. از 71 میلیون مترمکعب در سال گذشته، این در حالی است که حجم ذخیره آب سد لتیان نسبت به روز مشابه پارسال با 5 میلیون مترمکعب کاهش به 14 میلیون مترمکعب رسیده است.

ارسطویی در خصوص میزان بارندگی نیز گفت: میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تاکنون 50.7 میلی متر به ثبت رسیده که این میزان در سال گذشته 86.8 میلی متر بوده است. بر این اساس میزان بارندگی نسبت به سال آبی گذشته 42 درصد و نسبت به بلندمدت 54.3 درصد کاهش داشته است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آب و برق شرکت آب منطقه ای تهران در پایان با اشاره به اینکه خط قرمز وزارت نیرو تامین پایدار آب شرب است خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی در شرایط کشور باید الگوی مصرف بهینه در بخش های مختلف رعایت شود، مصرف ضروری است و باید مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گیرد.

  آمریکا امروز از جایی که هرگز محاسبه نکرده بود ضربه خورده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید