کاهش وزن اولیه با محاسبه bmi

552183 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، با محاسبه شاخص توده بدنی یا همان BMI، معیاری از سلامت به دست می آورید که محدوده وزن شما را مشخص می کند. این شاخص وزن مناسب هر فرد را بر اساس قد، جنسیت، دور مچ دست و … تعیین می کند.

کاهش وزن / برای کاهش وزن از چه غذاهایی باید استفاده کرد؟

اگر به متخصص تغذیه مراجعه کنید، معمولا اولین کاری که برای شما انجام می دهند این است که BMI شما را محاسبه می کنند و بر اساس آن یک برنامه رژیم غذایی و ورزش برای کاهش وزن به شما ارائه می دهند. یا مثلا بگوید چون این شاخص برای شما زیاد است رژیم و ورزش برای شما مفید نیست و بهتر است به فکر کاهش وزن و روش های دیگر باشید. در این صفحه ابتدا شاخص توده بدنی توضیح داده شده و سپس بر اساس نتایج آن بهترین روش کاهش وزن و کاهش وزن در محدوده bmi بین 25 تا 40 ارائه شده است.

شاخص توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI معیاری برای سنجش سلامتی است که محدوده وزنی افراد را تعیین می کند. این شاخص وزن سالم فرد را بر اساس قد، جنسیت، دور مچ دست و غیره تعیین می کند. این شاخص در ساده ترین شکل خود با فرمول (وزن بر حسب کیلوگرم) تقسیم بر (ارتفاع بر حسب سانتی متر به توان 2) به دست می آید.

وضعیت بدن، محدوده شاخص توده بدنی
کم وزنی زیر 18.5 سال
وزن ایده آل 18.5-24.9
اضافه وزن 25-30
چاقی 35-30
چاقی مفرط یا مرضی 35-40

  سرنوشت طلای جهانی در آینده چگونه خواهد بود؟

بهترین راه برای کاهش وزن، شاخص توده بدنی 25 تا 30 است

اگر BMI شما بین 25 تا 30 باشد، اضافه وزن دارید. هر چه BMI شما به 30 نزدیکتر باشد، اضافه وزن بیشتری دارید و اگر وزن کم نکنید، ممکن است دچار چاقی و مشکلات مربوط به آن شوید.

خوشبختانه افراد دارای اضافه وزن می توانند به سرعت و بدون نیاز به روش خاصی، تنها با ورزش و رعایت یک رژیم غذایی متعادل برای کاهش وزن، وارد محدوده وزنی سالم شوند. لطفا توجه داشته باشید که درمان دارویی، روش های لاغری موضعی یا عمومی به طور کلی در این زمینه مجاز نیست، زیرا افراد بدون کمک این روش ها می توانند وزن خود را به راحتی و بدون عوارض کاهش دهند.

بهترین راه کاهش وزن برای افرادی که شاخص توده بدنی بین 30 تا 40 دارند

داشتن شاخص توده بدنی بین 30 تا 40 نشان می دهد که فرد در محدوده وزنی ناسالم قرار دارد و چاق محسوب می شود. برای افرادی که چاق هستند اما هنوز ورزش یا مشکلات جدی سلامتی را تجربه نکرده اند، ورزش + رژیم لاغری همراه با دارو درمانی می تواند راه های خوبی برای کاهش وزن باشد.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، انجام جراحی های کاهش وزن عمومی مانند جراحی اسلیو معده یا حتی جراحی های موضعی مانند لیپوساکشن نباید در این گروه انجام شود، زیرا روش های طبیعی با کمک پزشکان کافی است.

بهترین راه کاهش وزن برای افراد با شاخص توده بدنی بالای 40

این گروه افرادی هستند که از نوع شدید چاقی رنج می برند. چاقی بیمارگونه یا بیش از حد چاقی در این گروه باعث شده افراد زندگی سخت تری داشته باشند. اکثر افراد با شاخص توده بدنی بالای 40 معمولاً مشکلات حرکتی دارند و احتمالاً با یک یا چند بیماری مرتبط با چاقی دست و پنجه نرم می کنند.

  هواشناسی ایران/ ورود سامانه بارشی به کشور

ورزش منظم برای کسانی که چاق هستند یا به طور مرضی چاق هستند به دلیل ناتوانی در انجام ورزش به اندازه سایر افراد دشوار است. بنابراین چنین افرادی معمولاً نمی توانند با ورزش وزن کم کنند. و از آنجایی که هر نوع برنامه غذایی برای موفقیت نیاز به ورزش و حرکت منظم دارد، بنابراین، اگر افراد چاق مرضی بخواهند برای کاهش وزن از رژیم غذایی پیروی کنند، معمولا شکست می خورند.

راه حل نهایی یا بهترین راه کاهش وزن برای افرادی که شاخص توده بدنی بالای 40 دارند، کاهش وزن یا جراحی چاقی است.

جراحی کاهش وزن چیست؟

روش‌های جراحی که منجر به کاهش وزن یا کمک به روند کاهش وزن می‌شوند، روش‌های کاهش وزن نامیده می‌شوند. در روش‌های کاهش وزن، بافت‌های گوارشی خاصی مانند معده و روده‌ها به‌طور هدفمند دستکاری می‌شوند تا میل به غذا خوردن کاهش یابد یا پس از خوردن مقدار کمی غذا، فرد به سرعت احساس سیری کند.

برای کاهش وزن به چه پزشکانی مراجعه کنیم؟

تمام اقدامات کاهش وزن باید توسط متخصص جراحی چاقی و چاقی انجام شود. این پزشک ابتدا دوره جراحی عمومی را گذراند و سپس در دوره های تخصصی لاپاراسکوپی شرکت کرد. سپس با مطالعه و انجام جراحی های کاهش وزن زیر نظر اساتید موفق به اخذ مدرک تخصصی چاقی و جراحی چاقی شد.

منظور از جراح آستین دقیقا چیست؟

در حین جستجو، ممکن است با عباراتی مانند پزشک اسلیو معده، پزشک بای پس معده و غیره مواجه شوید. اکثر جراحان کاهش وزن همه روش ها را به یک روش انجام می دهند و معمولا به عنوان جراحان چاقی و جراحان چاقی شناخته می شوند. اما برخی از این جراحان آنقدر در یک جراحی کاهش وزن خاص ماهر و با تجربه هستند که تنها به عنوان بای پس معده، بهترین جراح معده و … شناخته می شوند.

  با 600 یا 700 هزار دلار یک مربی خارجی خوب می تواند استقلالی شود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید