کاهش وحشتناک ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارش مستقل آنلاین، سیانوبی می نویسد:

اگر حباب های کریپتوهای گذشته را غیرواقع بینانه در نظر بگیریم، احتمالاً بیت کوین در هفته های آینده بسیار بیشتر سقوط خواهد کرد.

به گفته یک استراتژیست اقتصادی ایالات متحده، این عبارت هشدار می دهد که بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو جهان، احتمالا به 13000 دلار خواهد رسید – حدود 40 درصد کمتر از سطح فعلی.

ایان هارنت، یکی از بنیانگذاران و مدیر سرمایه گذاری Absolute Strategy Research روز سه شنبه به CNBC گفت: «ما به فروش این نوع ارزهای دیجیتال در این محیط ادامه می دهیم.

این واقعا یک بازی نقدینگی است. آنچه ما آموخته ایم این است که بیت کوین نه ارز است و نه کالا و مطمئناً سرمایه نیست.

هارنت در بیانیه ای گفت: روند نوسانات گذشته در ارز دیجیتال نشان می دهد که بیت کوین تقریباً 80 درصد از بالاترین سطح خود در تاریخ سقوط کرده است. به عنوان مثال، در سال 2018، پس از رسیدن به اوج نزدیک به 20000 دلار در پایان سال 2017، این ارز دیجیتال نزدیک به 3000 دلار سقوط کرد.

به گفته هارنت، کاهش مشابه در سال 2022 ارز دیجیتال را به حدود 13000 دلار باز می گرداند. بیت کوین در بحبوحه جنون کریپتو در سال 2021 به رکورد 69000 دلار رسید.

هارنت گفت: «در دنیای نقدینگی بالا، بیت کوین به خوبی کار می کند. زمانی که این نقدینگی از بین می رود – و بانک های مرکزی اکنون این کار را انجام می دهند – می بینید که این بازارها تحت فشار زیادی قرار دارند.

  بچه بیار و وام بگیر! / وام 100 میلیونی کودک

دنیای ارزهای دیجیتال در حال تحول است زیرا سرمایه گذاران با تأثیر نرخ بهره بالاتر بر دارایی هایی که در دوران سیاست پولی بسیار ضعیف رشد می کنند، دست و پنجه نرم می کنند.

هفته گذشته، فدرال رزرو نرخ بهره وام های خود را 75 واحد افزایش داد که بزرگترین افزایش از سال 1994 بود. تصمیم فدرال رزرو با اقدامات مشابه بانک انگلستان و بانک ملی سوئیس همراه شد.

این بر دارایی های دیجیتال تأثیر گذاشته است. ارزش کل ارزهای دیجیتال در دو هفته گذشته بیش از 350 میلیارد دلار کاهش یافته است. بیت کوین در روز سه شنبه 51010 دلار در 24 ساعت گذشته کاهش یافت که 5 درصد کاهش داشت. کریپتو شماره یک در جهان تاکنون بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

قبل از اینکه فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره را افزایش داد و معامله گران از سقوط دلار محبوب terraUSD به 60 میلیارد دلار ناراحت شدند، بازار کریپتو در وضعیت ناپایداری قرار داشت.

دیدگاهتان را بنویسید