کاهش قیمت گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی

532169 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، اصغر یاوری عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت برخی از محصولات جالیزی در بازار پس از اعمال عوارض و محدودیت های صادراتی خبر داد و گفت: قیمت پیاز سیب زمینی و گوجه فرنگی 10 تا 15 درصد کاهش یافته است.

یاوری که در مصاحبه ای در 24 آبان ماه، آزادی صادرات را یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت عنوان کرد و با اشاره به خروج روزانه 50 تریلیون پیاز از مرز بناب به پاکستان، خواستار اتخاذ تصمیمات لازم توسط وزارت کشور شد. جهاد، امروز گفت. : با توجه به افزایش عرضه نسبت به تقاضا، مقادیر زیادی کالا در مزارع انبار می شود.

وی با اشاره به اقدام وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش عوارض صادراتی پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی بوته ای از 31 آبان، تصریح کرد: از زمان اعلام تعرفه ها قیمت این محصولات بین 10 تا 15 درصد کاهش یافته است.

جاوری قیمت پیاز قرمز را بالای 15 هزار تومان، پیاز شیری را 12 هزار تومان، پیاز سفید را 14 هزار تومان، پیاز زرد را 12 هزار تومان، سیب زمینی را از 10 تا 13 هزار تومان و گوجه فرنگی را از 5 تا 10 هزار تومان اعلام کرد.

یاوری بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید مرکبات و افزایش عرضه نسبت به تقاضا، پیش بینی می شود بازار از ثبات نسبی برخوردار باشد.

اواسط آبان ماه که قیمت پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت، کمبودی در عرضه وجود نداشت و برخی کشاورزان با اشاره به تولید مازاد خود از پایین بودن قیمت خرید گلایه داشتند.

  خبر جدید برای وراث سهامداران فوت شده سهام عدالت

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید