کاهش شدید قیمت نفت

555837 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت معاملات نفت برنت 73 سنت معادل 0.8 درصد کاهش یافت و به 94 دلار و 37 سنت در هر بشکه رسید. وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 44 سنت یا 0.5 درصد کاهش، به 88.97 دلار در هر بشکه معامله شد.

بیشتر بخوانید:

شاخص های نفت دیروز سه درصد کاهش یافت. نفت اکنون نزدیک به پایین‌ترین سطح خود در شش ماه گذشته معامله می‌شود و تقریباً تمام دستاوردهای حاصل از حمله نظامی روسیه به اوکراین را از دست داده است که منجر به افزایش آن به 130 دلار در هر بشکه شد. بازار نیز دستخوش نوساناتی است که پایین بودن میزان نقدینگی این نوسانات را تشدید می کند.

بانک مرکزی چین نرخ بهره را در تلاش برای تقویت رشد اقتصادی کاهش داد که به طور غیرمنتظره ای در ماه جولای کاهش یافت. داده‌های مربوط به تولید کارخانه و خرده‌فروشی در چین به دلیل سیاست‌های مقابله با شیوع کووید و بحران املاک و مستغلات کاهش یافت. داده های اداره ملی آمار چین نشان می دهد که 53.21 میلیون تن نفت خام معادل 12.53 میلیون بشکه در روز در ژوئیه پالایش شده است که پایین ترین سطح از مارس 2020 است.

بانک ING پیش بینی خود از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی چین در سال 2022 را از 4.4 درصد به 4 درصد کاهش داد.

ییپ جون رونگ، استراتژیست بازار در گروه IG در یادداشتی نوشت: «بازارهای کالا به طور کلی پایین‌تر بودند، زیرا داده‌های اقتصادی ژوئیه چین چشم‌انداز بدبینانه‌تر از حد انتظار را نشان می‌داد و نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز تقاضا را تجدید کرد.»

  14 موشک به پایگاه نظامی آمریکا در اربیل شلیک شد

با صدور سهمیه‌های صادراتی بیشتر توسط پکن، انتظار می‌رود صادرات سوخت چین در ماه آگوست به بالاترین حد یک ساله خود برسد که منجر به کاهش بیشتر حاشیه‌های پالایشی شود.

سرمایه گذاران نیز مذاکرات برای احیای توافق هسته ای ایران را تماشا می کنند. تحلیلگران می گویند در صورت دستیابی به توافق، تحریم های صادرات نفت ایران برداشته می شود و نفت بیشتری وارد بازار می شود.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده پیش بینی کرد که کل تولید نفت از صنعت شیل آمریکا در ماه سپتامبر به 9.049 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار منتظر انتشار آمار موجودی نفت و فرآورده های نفتی آمریکا هستند. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند که موجودی نفت و بنزین ممکن است در هفته گذشته کاهش یافته باشد، در حالی که ذخایر سایر سوخت ها، از جمله گازوئیل، افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید