کاهش سقف مهریه چیز خوبی نیست

شیوا گاسم پور ، یکی از اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی ، در مورد اصلاح قانون مهریه گفت: جلسات متعددی در فراکسیون زنان مجلس به دعوت دستگاه های مربوطه به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مجلس دامنه را اصلاح کنید.

وی افزود: قوانین سایر بخش ها از زنان حمایت نمی کند و مهریه تنها سلاحی است که در دست زنان است.

قاسم پور در پاسخ به این سوال که سقف مهریه کاهش می یابد؟ وی ادامه داد: در شرایطی که زنان ما در جامعه مشکلات زیادی دارند، پایین آوردن سقف مهریه که مدتی پیش مطرح شد، کار خوبی نیست، زیرا مهریه تنها ابزار زنان جامعه ماست.

یکی از اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختمان ما در مورد شکستن زندگی و جلوگیری از جدایی زوج هایی نیست که نیاز به مهریه ندارند ، گفت: برنامه های ما برای حوزه زنان بسیار است. زنان می توانند بیمه شوند و سپس بتوانند مستمری بگیرند ، البته این اقدامات زمانی امکان پذیر است که ما هیچ مشکلی با مسائل مربوط به بودجه در کشور نداشته باشیم ، زیرا این موارد همچنین بار مالی بر دوش دولت دارد.

وی در مورد آخرین وضعیت تصویب لایحه خشونت علیه زنان گفت: “این لایحه در حال بررسی و نظارت است. در صورت تصویب این لایحه به مجلس ارسال می شود تا لایحه خوبی برای زنان و کمک به زنان کشور به تصویب برسد.»

کاسم پور با بیان اینکه به محض اینکه این لایحه به صحنه بیاید و تبدیل به قانون شود، مفید است، افزود: گاهی لوایح رسیدگی نشده تبدیل به قانون می شود و پس از آن فاقد کارایی لازم است، بنابراین لوایح باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد و تبدیل به قانون شود. عملی تر باشید. “

  خاطره ناطق نوری از طرد شدن شهید سلیمانی در انتخابات سپاه

دیدگاهتان را بنویسید