کاهش تعرفه واردات ماشین آلات معدنی به 1 درصد / ناوگان معدنی نیازمند نوسازی است

559912 خبر ناگهانی

حجت الاسلام سید محمد جواد حسینی کیا در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، با بیان اینکه بر اساس داده های سامانه کاداستر، طول عمر پرکاربردترین ماشین آلات معدنی نشان دهنده فرسودگی این ناوگان و توسعه نیازهای معدنی است، گفت: وی گفت: هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن اسلامی جلسه ای با مسئولان وزارت حراست داشت که نوسازی ناوگان معدنی یکی از موضوعات و دغدغه هایی بود که مطرح شد.

وی افزود: باید تدابیری اتخاذ شود تا تعرفه واردات ماشین آلات معدنی و سنگین از پنج درصد به یک درصد کاهش یابد و این بدان معناست که تعرفه واردات ماشین آلات صنعتی عملا صفر می شود که کمک زیادی به نوسازی این ناوگان می کند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت داخلی برای تولید ماشین آلات معدنی گفت: اعتقاد بر این است که در برخی نقاط که ظرفیت وجود دارد تولید داخلی وارد مشکل می شود، نکته این است که تولید داخلی نتایج فوری خواهد داشت.» این اتفاق نمی افتد در حالی که ناوگان معدنی نیاز به نوسازی دارد.

حسینی کیا با تاکید بر اینکه باید برنامه ای تدوین شود تا تعداد محدودی ماشین آلات وارد شود و بر حسب نیاز نوسازی ناوگان انجام شود، گفت: بخش بعدی این نیاز را می توان با قراردادهای بلندمدت با صنایع داخلی که می توان رضایت داد برطرف کرد. نیاز کشور به ماشین آلات سنگین.مواد معدنی را برآورده کرد.

وی با بیان اینکه عقد قرارداد با شرکت های داخلی به عنوان یک سیاست تشویقی در این زمینه تلقی می شود، خاطرنشان کرد: واردات ماشین آلات خارجی برای پوشش شرایط فوق العاده صنعت معدن محدود می شود.

  مهدی هاشمی در کنار همسر جدیدش + عکس

دیدگاهتان را بنویسید