کاهش ارزش سهام عدالت در هفته آخر خرداد/ واگذاری سهام به بازماندگان از چه زمانی آغاز می شود؟

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس آمارهای موجود حدود 49 میلیون نفر در جامعه دارای گواهی عدالت هستند. اما تعدادی از افرادی که طبق ضوابط باید صاحب این دارایی باشند، هنوز موفق به دریافت آن نشده اند. به عبارت دیگر علیرغم اینکه برخی از دهک های جامعه کم درآمد مشمول این سهام نمی شوند و هیچ سهمی به آنها تعلق نمی گیرد.

بیشتر بخوانید:

دولت سیزدهم با کمک مجلس در تلاش است تا موضوع باقیمانده عدالت را حل کند. در شهریور 1400، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از موافقت رئیس جمهور با توزیع سهام عدالت بین بازماندگان خبر داد و این خوش‌بینی را برای بازماندگان عدالت برای دریافت هر چه سریع‌تر سهام شرکت‌های بزرگ دولتی افزایش داد. .

در قانون بودجه سال 1401 مجلس شورای اسلامی، دولت موظف به واگذاری سهام عدالت به سایر مددجویان تحت پوشش کمیته معاونت امام خمینی (ره) از سایر سهامی است که دولت یا شرکت های دولتی در بنگاه های قابل واگذاری هر بازار در اختیار دارند. سازمان اجتماعی کشور و کلیه اقشار کم درآمد که از سهام عدالت برخوردار نبوده اند، اقدام نمایند.

تیرماه زمان واگذاری سهام عدالت به بازماندگان است

در پایان اردیبهشت ماه 1401، حسین گربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی از واگذاری باقیمانده سهام عدالت تا پایان خرداد ماه امسال خبر داد و اعلام کرد: تا پایان خرداد برآوردی خواهیم داشت که چه کسانی خواهند بود. در ثبت سهام گنجانده شده است.بقایای عدالت.

وی افزود: در مجموع 3 میلیون و 363 هزار و 700 نفر از این دو نهاد حمایتی هیچ سهمی از عدالت ندارند و باید به این افراد سهام داده شود. در مرحله بعد بین افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، اما در دو دهک اول هستند و مشمول دریافت این سهام هستند، سهام عدالت توزیع می کنیم.

  سه سال به باشگاه ها این حق را نداده که درباره ضمانت صحبت کنند! -

رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید: از تیرماه 1401 روند تخصیص سهام عدالت به این افراد آغاز می شود.

قول راه اندازی سامانه انتقال اجباری سهام عدالت به متوفیان در شهریور

مدیر عامل CDD در حوزه سهام عدالت متوفیان گفت: پیش بینی ها و هماهنگی ها نشان می دهد که می توانیم تا شهریور 1401 سامانه واگذاری سهام قضایی به وراث را روشن کنیم.

قیمت سهام چقدر است؟

سبد سهام متشکل از تعدادی سهام ارزشمند و نمادهای کلیدی بازار سرمایه است که ارزش آنها در هفته های اخیر با نوساناتی همراه بوده است. این سهام در ماه فوریه کاهش یافت و در اسفند نوسان داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین با وجود رشد شاخص های عملکرد بازار سرمایه کاهش یافت، اما در هفته دوم فروردین با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد قابل قبولی دارد. البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهام در هفته چهارم فروردین ماه به میزان 4 درصد افزایش یافت.

سهام عدالت در تمام هفته های ماه می افزایش یافت. ارزش سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت ۰.۸۵ درصد افزایش یافت. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت 0.42 درصد کاهش یافت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت 0.68 درصد افزایش یافت. ارزش سهام عدالت در هفته پایانی اردیبهشت 1.7 درصد افزایش یافت.

ارزش سهام عدالت در هفته اول خرداد 1.29 درصد کاهش یافت. این روند نزولی در هفته دوم خرداد نیز ادامه یافت و ارزش سهام عدالت در هفته گذشته 2.13 درصد کاهش یافت. ارزش سهام در هفته سوم خرداد با کاهش 1.55 درصدی مجددا به دلیل کاهش عملکرد در بازار سهام مواجه شد. ارزش سهام عدالت در هفته چهارم خرداد 2 درصد افزایش یافت. ارزش این سهام در هفته پایانی خرداد نیز 2.15 درصد کاهش یافت. این اتفاق در حالی رخ داد که شاخص کل بورس ۲ درصد و شاخص کل همگن بورس ۱.۵۵ درصد کاهش یافت.

  من از بچگی طرفدار بایرن مونیخ بودم

کاهش ارزش سهام عدالت در هفته آخر خرداد/ واگذاری سهام به بازماندگان از چه زمانی آغاز می شود؟

سهام عدالت به قیمت اسمی 409 هزار تن، 492 هزار تن، 532 هزار تن و یک میلیون تن نسبت به هفته قبل در هفته گذشته 162 هزار تن، 195 هزار تن، 210 هزار تن و 396 هزار تن کاهش داشته است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند نمادهای موجود در سبد سهام جزو با ارزش ترین سهام بازار سرمایه هستند. اما ارزش برگه های سهام قضایی در برگه های مختلف به ترتیب معادل 7 میلیون و 384 هزار تن، 8 میلیون و 883 هزار تن، 9 میلیون و 605 هزار تن و 18 میلیون و 55 هزار تن است.

کاهش ارزش سهام عدالت در هفته آخر خرداد/ واگذاری سهام به بازماندگان از چه زمانی آغاز می شود؟

ارزش فعلی سهام عدالت نسبت به اوج بازار در مرداد 99 با کاهش 53 درصدی مواجه شد که یکی از مهم ترین دلایل کاهش قیمت سهام عدالت، ضعف حاکمیتی شرکت های سرمایه گذاری و عدم تشکیل مجامع این شرکت ها است. و همچنین عدم وجود بازاریاب های حرفه ای برای این شرکت ها.

کاهش ارزش سهام عدالت در هفته آخر خرداد/ واگذاری سهام به بازماندگان از چه زمانی آغاز می شود؟

بنابراین گزارش، ارزش سهام عدالت نسبت به اول مرداد ماه سال گذشته به ترتیب 8 میلیون و 194 هزار تن، 9 میلیون و 857 هزار تن، 10 میلیون و 659 هزار تن و 20 میلیون و 36 هزار تن کاهش یافت.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید