چین دوباره قرنطینه شد هشدار به جهان

به گزارش مستقل آنلاین رویترز، وی نوشت:

شانگهای دیروز رکورد تعداد موارد تاج گذاری را گزارش کرد، و مقامات دولت چین محدودیت ها را بر روی چین تشدید کردند، زیرا تاج گذاری مجدد در این کشور ظاهر شد زیرا این کشور رویکرد “انتشار پویا” را با هدف حذف نوع بسیار قابل حمل اتخاذ کرد. Omicron ادامه می دهد.

منطقه اقتصادی فرودگاه ژنگژو، یک منطقه تولیدی مرکزی در چین که شامل تامین کنندگان اپل فاکسکان است، روز جمعه قرنطینه 14 روزه را “برای انطباق با اپیدمی” اعلام کرد.

در شمال غربی چین، شهر شیان روز جمعه از ساکنان خواست تا از خروج غیرضروری از شهرک‌های مسکونی خود اجتناب کنند و شرکت‌ها را تشویق کرد تا پس از همه‌گیری 10 نفر، کارمندان خود را تعطیل کنند.

در پاسخ به نگرانی ساکنان در مورد کمبود احتمالی مواد غذایی، یک مقام دولتی شیان روز شنبه گفت که این اعلامیه قرنطینه نشده است و شهر آن را اجرا نخواهد کرد.

شهر سوژو در نزدیکی شانگهای روز شنبه اعلام کرد که همه کارکنانی که می توانند از خانه کار کنند باید این کار را انجام دهند و مجتمع های مسکونی و اماکن شرکت ها باید از ورود غیرضروری افراد و وسایل نقلیه خودداری کنند. این بیماری در آخرین شیوع خود بیش از 500 مورد را در سوژو تحت تاثیر قرار داده است.

خود شانگهای که از اوایل ماه مارس در قلب شیوع شدید چین بوده است، رکورد 3590 بیمار در روز شنبه 15 آوریل و 199231 بیمار بدون علامت را گزارش کرد. تعداد موارد بدون علامت از سال 19872 روز قبل به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

تعداد مبتلایان در این شهر در کل کشور اکثریت است، اگرچه اکثر ساکنان 25 میلیونی آن در قرنطینه هستند.

سیاست “پاکسازی پویا” چین با هدف کاهش سریع شیوع بیماری های پراکنده در صورت وقوع آنها است. روز شنبه، تحلیلی در روزنامه رسمی حزب کمونیست دیلی اعلام کرد که این رویکرد “بهترین انتخاب در این مرحله بر اساس وضعیت اپیدمی فعلی در چین است.”

اما محدودیت های مداوم باعث شد سرکنسول ژاپن در شانگهای نامه ای به دولت محلی بنویسد تا نگرانی های شرکت های ژاپنی را برطرف کند.

حمایت داخلی از سیاست Quaid-Zero (شکست کرونا) در هفته های اخیر کاهش یافته است زیرا محدودیت های ویروس منجر به کمبود مواد غذایی، از هم پاشیدگی خانواده ها، دستمزدهای از دست رفته و درد اقتصادی شده است.

تحلیلگران می گویند که اختلالات زنجیره تامین احتمالا باعث کاهش عرضه از سوی شرکت هایی مانند اپل شده و بر رشد اقتصادی کشور در سال جاری تاثیر می گذارد.

بانک مرکزی چین روز جمعه مقدار پولی که بانک ها باید به عنوان ذخایر نگهداری کنند را کاهش داد تا رشد اقتصادی را کند کند، البته کمتر از حد انتظار.

کمیسیون ملی بهداشت روز شنبه اعلام کرد در مجموع ۲۴ هزار و ۷۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۱۵ آوریل گزارش شده است که از این تعداد ۳۸۹۶ مورد علامت‌دار و ۲۰۸۹۵ مورد بدون علامت بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید