چین در سال گذشته؛ هیچ مورد مرگ ناشی از تاج گزارش نشده است

چین، کشوری که در اصل از تاج در سال 2019 سرچشمه گرفته است، طبق آمار جهانی، در سال گذشته هیچ مورد مرگ و میر ناشی از تاج را ثبت نکرده است و در حال حاضر میزبان بازی های المپیک زمستانی است.

بر اساس این گزارش، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در چین مربوط به ماه های اول شیوع این ویروس بوده است. آخرین مورد مرگ ناشی از کرونا در چین در 28 ژانویه 2021 ثبت شد و از آن زمان تاکنون هیچ مورد مرگ ناشی از این ویروس در سرزمین اصلی چین گزارش نشده است. تعداد کل قربانیان در چین 4636 نفر است و پس از فلسطین با 4883 مورد در رتبه هشتاد و ششم قرار دارد.

از زمان شیوع سویه های Omicron در سراسر جهان، 8362 مورد مرگ در روز شنبه و 12450 مرگ در سراسر جهان در روز چهارشنبه گزارش شده است که بالاترین میزان از ماه می سال گذشته است.

در حالی که بیشترین موارد ابتلا در دوره پیک سویه دلتا حدود 904 هزار مورد است، تعداد موارد ابتلا در 3 میلیون و 700 هزار مورد در 3 میلیون و 700 هزار مورد و شنبه گذشته بیش از 2 میلیون و دویست هزار مورد بوده است. در سراسر جهان ثبت شده است، بیشتر آنها در ایالات متحده.

تنها 43 مورد بیماری عروق کرونر قلب در چین در روز یکشنبه گزارش شد.

کارشناسان می گویند سیاست «تحمل صفر» پکن در برابر تاج، قرنطینه شهرهای بزرگ، آزمایش های گسترده و واکسیناسیون عوامل کلیدی در موفقیت چین در مبارزه با تاج هستند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید