چین از ادامه مذاکرات هسته ای ایران استقبال می کند

567748 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز از سایت رسمی وزارت امور خارجه چین، خانم «هوا چونینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین با استقبال از ازسرگیری مذاکرات برجام در وین گفت: با از سرگیری مذاکرات، فرصت جدیدی برای یافتن راه حل سیاسی و دیپلماتیک برای مشکل هسته ای ایران باز می شود. امیدواریم همه طرف ها از این فرصت استفاده کنند و افزوده شدن تلاش های دیپلماتیک نشان دهنده حسن نیت و انعطاف برای یافتن راه حل برای مسائل اصلی در کوتاه ترین زمان ممکن است.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه سخنان خود افزود آمریکا کشوری است که بحران هسته ای ایران را به وجود آورده است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که این کشور اشتباهات خود را جبران کند و فعالانه به نگرانی های مشروع ایران برای مذاکره و دستیابی به نتایج سریع رسیدگی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین خاطرنشان کرد: پکن با همه کشورها در تماس نزدیک است و نقش فعال و موثری در روند مذاکرات ایفا می کند.

این دیپلمات چینی بار دیگر تاکید کرد که در مذاکرات آتی برای مشارکت در اجرای توافق هسته ای با ایران شرکت می کنیم و در عین حال حقوق و منافع مشروع خود را حفظ و تقویت خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، پس از ماه‌ها گفت‌وگوی فشرده، مذاکرات برای رفع تحریم‌ها در وین به مرحله‌ای رسیده است که طرف غربی به جای صرف انرژی برای مسائل انحرافی، اراده خود را اعمال می‌کند و برای حل چند موضوع مهم باقی مانده تصمیم‌گیری می‌کند. می تواند به سرعت در عرض چند روز حل شود. توافق نهایی حاصل شد.

  پیمان جمشیدی به زودی ازدواج می کند!

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید