چینی ها واکسن جدیدی برای مقابله با کووید-19 ساخته اند

محققان چینی در یک مطالعه جدید به سرپرستی وی ون‌شنگ از دانشگاه پکن، از توسعه پلتفرمی برای تولید نسل جدیدی از واکسن‌ها یا واکسن‌های RNA دایره‌ای (circRNAs) خبر دادند.

پروتئین ناخن، مانند ویروسی که باعث کووید-19 می‌شود، عمدتاً به‌عنوان هدف واکسن‌های RNA مبتنی بر پیام‌رسان مورد استفاده قرار گرفته است، اما بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در مجله Cell، واکسن‌های مبتنی بر RNA پایان بسته. نسبت به واکسن های مبتنی بر RNA پایدار است، بنابراین پاسخ های ایمنی هومورال و سلولی قوی تری را ایجاد می کنند.

ایمنی هومورال نوعی دفاع خاص (سیستم ایمنی تطبیقی) است که در آن آنتی بادی ها به عنوان میکرومولکول های میانی عمل می کنند. این نوع ایمنی به دلیل ماهیت آن که از طریق مایعات بدن محقق می شود، ایمنی هومورال نامیده می شود.

نتایج مطالعه محققان چینی نشان می‌دهد که این واکسن‌ها درصد بالایی از آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده تولید می‌کنند و محافظت مؤثری در برابر سندرم تنفسی حاد کروناویروس ۲ در موش‌های رزوس و ماکاک ایجاد می‌کنند.

به گفته محققان، علاوه بر این، واکسن‌ها می‌توانند یک پاسخ محافظتی از سلول‌های لنفوسیت T ایجاد کنند که می‌تواند به طور موثری خطر بیماری‌های تنفسی مرتبط با واکسن را کاهش دهد.

نتایج این مطالعه نشان داد که یک واکسن از این نوع که emicron را هدف قرار می‌دهد، آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده مؤثری را علیه ایمیکرون تولید می‌کند، اما برای نوع دلتا هدف قرار نمی‌گیرد، در حالی که واکسن دیگری که دلتا را هدف قرار می‌دهد، دلتا را هدف قرار می‌دهد. و عنصر کمیاب محافظت می کند و پس از تزریق دو دوز واکسن به عنوان یک تقویت کننده عمل می کند. بنابراین، محققان اعلام کردند که این واکسن مبتنی بر دلتا RNA RNA می تواند در لیست واکسن های کاندید وسیع الطیف قرار گیرد.

  سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن به منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار

دیدگاهتان را بنویسید