چگونه می توان بیماری پارکینسون را کنترل کرد؟

514403 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، امیرحسن حبیبی با اشاره به احتمال کند شدن پیشرفت بیماری پارکینسون گفت: بیماری پارکینسون قابل پیشگیری نیست و تنها می توان روند بیماری را کنترل کرد و روند پیشرفت آن را کاهش داد.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به نقش موثر ورزش و فعالیت های روزانه در کند کردن بیماری پارکینسون، ادامه داد: پرهیز یا مصرف برخی ویتامین ها، مکمل ها و داروهایی که می توانند از بیماری پارکینسون پیشگیری کنند، به جز در موارد تاخیر در پیشرفت بیماری ثابت نشده است.

حبیب کندی حرکت را از نکات بارز بیماری پارکینسون برشمرد و گفت: لرزش در بدن تنها علامت بیماری پارکینسون نیست زیرا نوعی بیماری پارکینسون بدون لرزش است و در واقع از نظر حرکتی در افراد حالت های کندی ایجاد می کند. یعنی قدرت برای انجام کار.” اما سرعت انجام کارها در حال کاهش است زیرا آهسته راه رفتن نشانه مهمی از بیماری پارکینسون است.

وی اصلی ترین و مهم ترین راه تشخیص پارکینسون را معاینه بالینی توسط پزشک متخصص دانست و گفت: برای بیماری هایی که علائم مشابه پارکینسون دارند از روش های تصویربرداری و ام آر آی استفاده می شود که علائم مشابه پارکینسون و پارکینسون است و تشخیص سایر بیماری ها است. . وی ادامه داد: بیماری پارکینسون مانند سایر بیماری ها درمان قطعی ندارد و تنها می توان سیر بیماری را مدیریت و کنترل کرد و امروزه شاهد پیشرفت در درمان این بیماری در دنیا و ایران هستیم و خوشبختانه از تمام تکنیک های مدرن استفاده می شود. درمان از نظر دارویی و جراحی و تفاوتی در درمان این بیماری در ایران با سایر کشورها وجود ندارد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

بر اساس بیانیه انجمن پارکینسون ایران، حبیبی در توصیه ای برای درمان و آموزش بهتر بیماران پارکینسونی گفت: از بیماران پارکینسونی دعوت می شود اطلاعات خود را در سایت انجمن پارکینسون ایران به نشانی www. Pdiran.ir از حمایت هایی که در دستور کار این انجمن قرار دارد آگاه باشید و ما را در کنترل این بیماری در کشور یاری کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید