چگونه می توانم برای جریمه رانندگی تجدید نظر کنم؟

سرهنگ علی اصغر شریفی درباره نحوه اعتراض به جریمه صادر شده برای خودروها گفت: بسیاری از رانندگان به تخلف خودروی خود اعتراض می کنند و قبل از مراجعه به مرکز راهنمایی و رانندگی مطمئن می شوند که تخلف ثبت شده مربوط به آن ها نیست اما زمانی که کارشناسان اسناد و مدارک را نشان می دهند. ماشین خود را به راننده در همان تاریخ و ساعت و از زوایای مختلف متوجه می شوند که جریمه صادر شده صحیح است. بنابراین لازم است رانندگان قبل از هرگونه اقدام اعتراضی به این نکته توجه کنند که آیا واقعاً مرتکب تخلف شده اند یا خیر.

وی افزود: در این بین البته ممکن است عده ای هم باشند که تخلفی انجام نداده اند اما برای آنها جریمه نامه صادر شده است، بنابراین این افراد باید ابتدا تخلف خودروی خود را بررسی کنند و ببینند که آیا جریمه مورد نظر وجود دارد یا خیر. وجود دارد. برای آنها در سامانه ثبت شده یا خیر. برای این کار می توانید به سایت راهور 120 مراجعه کنید.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با بیان اینکه امکان اعتراض به جریمه های جعلی در مراکز اجرایی و ستاد پلیس راهور وجود دارد، گفت: در این دو مرکز اداره ای وجود دارد که به این معضل رسیدگی می کند. طبق ماده 7 قانون ZDvP، هیئت هایی برای تخلفات وجود دارد که شکایات رانندگان توسط همکارانم بررسی و ثبت می شود و فرم اعتراض به راننده ارائه می شود.

شریفی با بیان اینکه همکارانش به دقت به این ایرادات رسیدگی کرده اند و در صورت اعتراض این اعتراض را برای قاضی ارسال می کنند، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی رسا نمی تواند این تخلفات را رفع کند و باید قاضی در این شورا حضور داشته باشد. نظر مامور راه و کارشناس و در صورت امکان رسیدگی و رفع تخلفی که شهروندان نسبت به آن اعتراض دارند.

  گزارش زنده؛ سشوار پرسپولیس 1-2

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در یک برنامه تلویزیونی افزود: در خصوص رفع تخلفات رانندگان باید بدانند مدارک لازم را به پلیس راهنمایی و رانندگی و قاضی مربوطه ارائه کنند.

وی همچنین درباره تخلفاتی که به دلیل تغییر شماره پلاک برای رانندگان صادر می شود، گفت: اما شاید برخی از رانندگان اعتراض کنند که شماره آنها دستکاری شده است، پس از کنترل دقیق اگر متوجه شدند که شماره توسط دیگری دستکاری شده است. شخص، تخلفات برای آنها رفع و فردی که مرتکب تخلف شده و عملاً مرتکب جرم شده است ارجاع و موضوع به مرجع قضایی ارجاع می شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید