چگونه عمر باتری گوشی خود را افزایش دهیم؟

572674 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، عمر باتری گوشی های هوشمند منبع ارزشمندی است. اگر آن را به دقت مدیریت نکنید، ممکن است تا آخر شب نتوانید تماس بگیرید، عکس بگیرید یا شبکه های اجتماعی را بررسی کنید. یک تلفن مرده تقریباً بی فایده است مگر اینکه نقطه شارژ پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

برای به حداکثر رساندن ظرفیت باتری گوشی، اندروید و iOS حالت ذخیره انرژی دارند که به گوشی شما کمک می‌کند فقط کمی بیشتر روشن بماند.

این حالت به طور خودکار فعال می شود زمانی که سطح باتری به زیر یک نقطه خاص کاهش یابد. اما اگر با مصالحه‌هایی که ایجاد می‌کند راحت نیستید، می‌توانید جای آن را سفارشی کنید و حتی حالت را به صورت دستی روشن کنید.

حالت کم مصرف چه کاری انجام می دهد؟

حالت کم مصرف میزان نور مورد نیاز دستگاه شما را کاهش می دهد، بنابراین به همه سیلندرها شلیک نمی کند. چه از یک آیفون یا یک تلفن اندرویدی استفاده کنید، تقریباً یکسان عمل می کند. روشنایی صفحه باتری را بسیار خالی می کند و حالت کم مصرف نیز به همین ترتیب صفحه نمایش شما را کم نور می کند. همچنین مدت زمان انتظار گوشی شما قبل از خواب را کاهش می دهد که باز هم به کاهش تخلیه باتری کمک می کند.

هر نوع چک کردن مداوم یا تازه کردن تلفن شما باعث تخلیه باتری آن می شود. رفتن به حالت کم مصرف به این معنی است که تلفن شما کمتر از این وظایف را انجام می دهد. به عنوان مثال، ایمیل های دریافتی را ضبط می کند یا اخبار را به روز می کند. تلفن شما همچنین آپلود و دانلود پس‌زمینه را در اکثر برنامه‌ها غیرفعال می‌کند. بنابراین تا زمانی که اقدامات صرفه جویی در باتری انجام می شود، عکس ها و ویدیوهای شما با فضای ابری همگام سازی نمی شوند. همچنین نمی‌توانید از فرمان‌های صوتی «Hey Siri» یا «Hey Google» استفاده کنید.

  آخرین اخبار رئیس کل بانک مرکزی برای وام بانکی

یکی دیگر از مشکلات مهم باتری اتصال 5G است. اگر حالت کم مصرف را در تلفن 5G روشن کنید، به 4G برمی‌گردد.

در حالی که اصول اولیه یکسان است، تفاوت‌های کوچکی بین نحوه استفاده اندروید و iOS از حالت باتری کم وجود دارد. برای مثال، در دستگاه‌های اندرویدی، حالت تاریک فوراً روشن می‌شود، اما در آیفون نه. در iOS، نرم افزار برخی از جلوه های بصری را که استفاده می کند غیرفعال می کند. اما مشخص نمی کند که کدام اثرات مستثنی هستند.

حالت کم مصرف در iOS

حالت کم مصرف برای iOS به‌طور خودکار روشن نمی‌شود، اما آیفون از شما می‌خواهد تا زمانی که سطح باتری به 20 درصد رسید، آن را از طریق یک پنجره بازشو فعال کنید. با این حال، زمانی که گوشی خود را تا 80 درصد شارژ می کنید، این حالت به طور خودکار خاموش می شود.

می‌توانید با باز کردن تنظیمات، سپس روی باتری و فعال کردن سوئیچ کنار حالت کم مصرف، حالت کم مصرف را روشن یا خاموش کنید. همچنین می‌توانید میانبر حالت کم مصرف را به مرکز کنترل iOS اضافه کنید: از تنظیمات، مرکز کنترل را باز کنید و روی نماد سبز رنگ کنار حالت کم مصرف ضربه بزنید.

هنگامی که حالت فعال است، نماد باتری در نوار وضعیت زرد می شود. از گوشه سمت راست بالا انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا مرکز کنترل باز شود و میزان باتری فعلی را ببینید یا به بخش باتری در تنظیمات برگردید و سوئیچ کنار درصد باتری را فعال کنید تا عدد همیشه قابل مشاهده باشد. صفحه اصلی تنظیمات باتری همچنین به شما نشان می دهد که کدام برنامه ها بیشتر تخلیه می شوند.

  طرح مجلس برای محرومیت 10 ساله دانش آموزان متخلف از هنجارها

همه تغییراتی که حالت کم مصرف ایجاد می کند در جای خود قفل نمی شوند. برای مثال، می‌توانید از طریق میانبر روشنایی در Control Center یا نوار لغزنده زیر نمایشگر و روشنایی در تنظیمات، از روشنایی پشتیبان‌گیری کنید. سایر تغییرات تنظیمات، مانند مدت زمانی که صفحه نمایش به طور خودکار قفل می شود و مدت زمانی که برنامه ها در پس زمینه فعال هستند، قابل پیکربندی مجدد نیستند.

صرفه جویی در باتری اندروید

نسخه فعلی اندروید که روی گوشی‌های گوگل پیکسل اجرا می‌شود، با «بهینه‌سازی باتری» همراه است. هنگامی که سطح باتری به 15٪ کاهش می یابد، دستگاه از شما می خواهد که آن را روشن کنید، و اگر قبلاً آن را روشن نکرده اید، آن را به 5٪ کاهش دهید. به طور پیش فرض، هنگامی که شارژ به 90٪ برسد، حالت به طور خودکار غیرفعال می شود.

برای روشن کردن دستی بهینه سازی باتری، به تنظیمات بروید، باتری را انتخاب کنید، سپس از تنظیمات اندروید گزینه Battery optimization را انتخاب کنید. برای فعال کردن حالت، روی سوئیچ کنار استفاده از بهینه‌ساز باتری ضربه بزنید یا تنظیم زمان‌بندی را انتخاب کنید، که به شما امکان می‌دهد میزان مصرف انرژی را از 10 تا 75 درصد تنظیم کنید و همچنین اگر فکر می‌کنید تلفنتان بر اساس استفاده در حال خالی شدن است. با رسیدن به شارژ بعدی، می توانید اندروید را فعال کنید تا به طور خودکار حالت کم مصرف خود را فعال کند. برای تنظیم این مورد، روی Extreme Battery Saver در همان صفحه ضربه بزنید، سپس روی When to use ضربه بزنید. می‌توانید آن را کاملاً غیرفعال کنید، همیشه آن را روشن کنید یا هر بار از دستگاهتان بخواهید که از شما بپرسد. برای دسترسی سریع، می توانید یک کلید روشن/خاموش را در تنظیمات سریع پیدا کنید، با دو انگشت از بالا به پایین بکشید، اگر آنجا نیست، روی دکمه ویرایش ضربه بزنید، نماد قلم را مشاهده می کنید، به صورت دستی به منوی تنظیمات سریع اضافه کنید. .

  نگاهی به قیمت آپارتمان 50 متری در جنوب تهران

وقتی بهینه سازی باتری روشن است، حالت تاریک روشن می شود و نماد باتری در نوار وضعیت یک طرح کلی قرمز رنگ می گیرد. از بالای صفحه به پایین بکشید تا ببینید اندروید چقدر عمر باتری را محاسبه می کند. اگر در تنظیمات به صفحه باتری برگردید، می توانید این تخمین را ببینید و درصد درصد باتری را در نوار وضعیت روشن کنید.

اندروید که اندروید است، گزینه‌های ذخیره باتری متفاوتی را در گوشی‌های مختلف مشاهده خواهید کرد، حتی اگر همه آنها به روشی مشابه کار کنند. به عنوان مثال، در تلفن های سامسونگ، تنظیمات را باز کنید، روی Battery & device care ضربه بزنید، روی Battery ضربه بزنید، سپس روی حالت صرفه جویی در مصرف انرژی ضربه بزنید تا میزان باتری تلفن را مدیریت کند. هنگام جابه‌جایی بین حالت‌ها، می‌توانید برخی از تنظیمات مورد استفاده مانند روشنایی صفحه را پیکربندی کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید