چگونه سلامت خود را بر اساس گروه خونی بفهمیم؟

533453 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، 5 لیتر از حجم بدن هر انسان را خون تشکیل می دهد. گروه خونی با عواملی که روی سلول های خونی، آنتی ژن ها و آنتی بادی های موجود در خون قرار دارند، مشخص می شود. گروه های خونی و ترکیبات از فردی به فرد دیگر متفاوت است و مستقیماً به والدین و آنچه که از آنها به ارث می برند مربوط می شود. خون انسان به چهار دسته AB، B، A و O و به دو گروه مثبت و منفی تقسیم می شود که هر انسانی به طور طبیعی یکی از این چهار گروه خونی را دارد. به گفته متخصصان، برخی از بیماری ها در میان گروهی از گروه های خونی بیشتر دیده می شود که در این قسمت به آنها می پردازیم.

بیشتر بخوانید:

مشکلات گوارشی

گروه های خونی مختلف به مواد مغذی مختلفی نیاز دارند، به عنوان مثال گروه خونی o مشکلات گوارشی دارند، گروه خونی A سیستم ایمنی حساسی دارد و نیاز به خوردن میوه و سبزیجات بیشتری دارد، به همین دلیل است که اغلب این دو گروه خونی را در میان افرادی که مشکلات گوارشی دارند، پیدا می کنیم.

مشکلات بارداری

گروه خونی بر بارداری زنان تأثیر می گذارد.مطالعات نشان می دهد که زنان با گروه خونی O کمتر احتمال دارد بچه دار شوند زیرا احتمال تخمک گذاری در آنها کمتر است.

بیماری های ویروسی

افراد دارای گروه خونی B بیشتر در برابر بیماری های ویروسی آسیب پذیر هستند. افراد دارای گروه خونی B بیشتر در معرض عفونت های باکتریایی مانند استرپتوکوک پنومونیه و اشریشیا کلی هستند. دستگاه گوارش آنها تقریباً با هر غذایی سازگار است و مثلاً به راحتی می توانند لبنیات مصرف کنند.

  درمان بیماری های شایع و کشنده با ورزش

عدم احساس

مطالعات نشان می دهد که افراد دارای گروه خونی AB بیشتر در معرض خطر زوال عقل هستند.بر اساس یک مطالعه، افراد با گروه خونی AB 82 درصد بیشتر از سایرین در معرض خطر از دست دادن حافظه هستند. تحقیقات شما نشان داده است که گروه خونی در درمان بیماری های عروقی مانند سکته موثر است. مشکلات عروقی می تواند در مشکلات حافظه نقش داشته باشد. افراد دارای گروه خونی AB بیشتر در معرض مشکلات حافظه و بیشتر مستعد ابتلا به زوال عقل هستند.

افراد دارای گروه خونی AB برای حفظ سلامت، اجتناب از سیگار، تحرک و پیروی از یک رژیم غذایی سالم باید فشار خون خود را کنترل کنند.

بیماری قلبی

گروه خونی با بیماری های مختلفی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و ترومبوآمبولی وریدی (تشکیل لخته خون) مرتبط است. افرادی که گروه خونی A، B یا AB دارند در مقایسه با افراد دارای گروه خونی O در معرض خطر بیشتری برای لخته شدن خون، بیماری شریانی و التهاب قرار دارند. فشار خون بالا، دیابت و تغییر سبک زندگی.

فشار

افرادی که گروه خونی A دارند کورتیزول بیشتری دارند، بنابراین استرس بیشتری نسبت به معمول دارند. علاوه بر این، افراد با گروه خونی O زودتر عصبی می شوند.

زخم ها

افراد با گروه خونی O بیشتر مستعد ابتلا به زخم معده هستند زیرا سیستم ایمنی بدن آنتی بادی هایی را علیه این بیماری ترشح می کند. افراد با گروه خونی O آنتی ژن هایی ترشح می کنند که باعث التهاب زخم معده می شود. سه عامل مهم برای پیشگیری از این بیماری مهم است – نکشیدن سیگار، عدم مصرف الکل و کاهش وزن.

  آشنایی با انواع آسیب ها و بیماری های ارتوپدی

سرطان معده

افراد دارای گروه خونی A بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان معده هستند. اکثر افراد دارای گروه خونی A گیاهخوار هستند زیرا در هضم گوشت و شیر مشکل دارند. سیستم ایمنی افراد دارای گروه خونی A به دلیل مصرف بیشتر گیاهان و جذب سخت‌تر پروتئین‌های حیوانی ضعیف‌تر است.

بیماری های خود ایمنی

سیستم ایمنی خوب و قوی این گروه، افراد دارای این گروه خونی را مستعد ابتلا به بیماری های خودایمنی می کند و به همین دلیل درصد آلرژی در آنها بیشتر است.

بیماری عروق کرونر قلب

محققان اخیرا دریافته‌اند که گروه خونی ممکن است در آسیب‌پذیری فرد در برابر بیماری‌های عروق کرونر قلب و احتمال افزایش شدت بیماری نقش داشته باشد.

این مطالعه نشان داد که احتمال ابتلای افراد با گروه خونی A، B یا AB بیشتر از گروه خونی O است.

این ممکن است به دلیل وجود فاکتور انعقادی در افراد با گروه خونی O باشد که باعث می شود مشکلات لخته شدن خون در این افراد کمتر دیده شود. لخته شدن خون یکی از علل اصلی بیماری کرون است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید