چگونه سر گنجشک را روزه بگیریم؟

559880 خبر ناگهانی

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، ماه رمضان برای افرادی که به سن تکلیف رسیده اند و روزه می گیرند سرشار از نشاط معنوی نیست.

بیشتر بخوانید:

کوچکترها هم می خواهند بعد از خانواده طعم روزه را بچشند. اگر می خواهید فرزندتان را آرام آرام با تعلیمات دینی آشنا کنید، سر لاغر گنجشک یکی از مواردی است که می تواند به تدریج با آن با ذائقه مفاهیم و واجبات دینی و اسلامی آشنا شود و با خدا بیشتر آشنا شود. اما آیا می دانید چگونه سر گنجشک را روزه بگیرید؟

قبل از هر چیز باید بدانید که تصویری که فرزندان از خدا دارند، درست مانند تصویری است که والدین، به خصوص پدرانشان دارند. در واقع تصویر دینی مثبت والدین می تواند به طور غیرمستقیم بر ضمیر ناخودآگاه کودک تأثیر بگذارد و حس خداشناسی او را بیدار کند.

کودک را با فلسفه روزه آشنا کنید

اگر می خواهید کودک را با روزه داری آشنا کنید، باید از بعد عاطفی کودک بهره ببرید و او را در فضای شادی مذهبی قرار دهید. در این صورت ناخودآگاه احساسات مثبت مانند نشاط روحی و نشاط در او تقویت می شود و اینجاست که به تدریج با فلسفه روزه و نماز آشنا می شود.

با گرسنگی دادن یک گنجشک شروع کنید

هنگامی که کودک شما به سن تشخیص رسید و آماده و قادر به گرسنگی است، او را تشویق کنید تا حد امکان (نیم روز، بیشتر یا کمتر) از گرسنگی بمیرد. اگر او بی قرار شد، می توانید در وسط روز به او آب یا غذا بدهید.

  قانون واردات خودرو چه شد؟

وقتی کودک توانایی بیشتری داشته باشد، می تواند گرسنگی و تشنگی بیشتری را تحمل کند. بنابراین به مرور زمان اراده قوی تری پیدا می کند و می تواند به طور کامل روزه بگیرد.

هدیه دادن

با زیاد شدن روزه های بچه ها، گاهی در آخر ماه رمضان می توانید برای تشویق او به او هدیه بدهید. حتی می توانید شب ها زیر بالش او هدیه بگذارید و به او جادو بدهید.

مثلاً در زمان گرسنگی گنجشک، بچه ها باید صبحانه بخورند و بخوابند. اما تا نماز ظهر چیزی نخورند. اما بعد می توانند ناهار و آب و میوه بخورند و بعد تا اذان مغرب و افطار چیزی نخورند.

همچنین به فرزندتان بیاموزید که هنگام روزه داری، نماز بخواند (تا حد امکان)، کارهای خوب انجام دهد و از کارهای بد دوری کند، نماز بخواند، دروغ نگوید، غیبت نکند و حجاب داشته باشد.

تشویق کنید و الگو باشید

به فرزندتان بگویید که خداوند بچه های پاک را دوست دارد و دعای آنها را مستجاب می کند تا آنها را به روزه گرفتن و نماز بیشتر تشویق کند.

اول از همه فراموش نکنید که به عنوان والدین الگوی کودک باشید و قبل از انجام تکالیف فراموش نکنید که سعی کنید فرزندتان را با پست گنجشک آشنا کنید و همچنین به او هدیه بدهید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید