چگونه در یک روز گواهینامه موتور سیکلت بگیریم؟

اگر هر روز در مسیر رفت و آمد به محل کارتان با ترافیک سنگینی دست و پنجه نرم می کنید و گاهی به دلیل کمبود جای پارک و تاخیرهای ناشی از این موارد، صبرتان تمام می شود، باید فکر کنید که او با موتورسیکلت تردد می کند. باشید و خودتان را راحت کنید، این برای شما نیست. اما با این تفاوت که گواهینامه موتور سیکلت ندارید! در این میان گرفتن گواهینامه موتورسیکلت برای بسیاری از افرادی که علاقه مند به موتورسواری هستند و از آن می ترسند و به دلایل مختلف این کار را انجام نمی دهند مانند یک کابوس است و یا اگر این کار را شروع کنند در وسط به سراغ موتورسیکلت می روند. کار می کنند و به نوعی اهمیتی نمی دهند از برخی از این افراد گواهی دریافت کردند، وقتی علت را جویا شدیم، بحث زمان و هزینه را مطرح کردند که برای این کار باید وقت و جلسات زیادی بگذارند و قیمت آن بالاست.

به گفته پلیس راهنمایی و رانندگی ایران یکی از کشورهایی است که موتورسیکلت در آن طرفداران زیادی دارد اما بر این اساس بیشترین تصادفاتی که رخ می دهد مربوط به موتورسواران است. در کشورهای مختلف به ازای هر 100 نفری که مجروح می شوند، فقط یک نفر به طور مستقیم جان خود را از دست می دهد، اما در ایران به ازای هر 100 نفر تصادف، 10 نفر جان خود را از دست می دهند.

همچنین با پیگیری های پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص شد که به طور متوسط ​​2 درصد تصادفات در کشور ما ناشی از رانندگان غیرمجاز است و از این 2 درصد که حدود 12 هزار نفر است، 70 درصد آن ها موتورسواران

  خاطرات بهزاد هدویسی اثر عسگر فرهادی

این موضوع را از پلیس راهنمایی و رانندگی فراجهه پیگیری کرده ایم و خبر خوب این است که موتورسواران به راحتی می توانند در یک روز گواهینامه خود را دریافت کنند. در این دوره امتحانی مقررات حذف شد و شهریه ها 60 درصد کاهش یافت یعنی فردی که صبح مراجعه می کرد اگر قبول می شد تا عصر گواهینامه صادر می شد.

سردار حسینی معاون پلیس راهور فرجا در این خصوص گفت: این طرح در حال اجراست و زیرساخت های آن فراهم است. برای افرادی که در حال حاضر موتورسیکلت دارند و استفاده می کنند اما گواهینامه ندارند، طرح صدور مجوز آسان طراحی شده است.

وی افزود: موتورسواران می توانند با مراجعه به مراکز مربوطه و با قیمتی بسیار کمتر از آنچه امروز وجود دارد گواهینامه دریافت کنند، البته این امر در حال حاضر فقط در تهران انجام می شود و به زودی در مراکز استان ها فعال می شود.

جانشین رئیس پلیس راهور فرجا گفت: هدف از این عملیات جلوگیری از تردد موتورسواران بدون گواهینامه در سطح شهر است. همچنین قیمت انجام چنین کاری 320 هزار تومان است.

اکنون به دلیل این اقدام از موتورسواران انتظار می رود که گواهینامه را جدی بگیرند تا شاهد چنین آمار بالایی در زمینه تصادفات موتورسواران نباشیم زیرا این تصادف خسارات جبران ناپذیری به فرد و خانواده وی وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید