چگونه تلفن همراه سیل زده خود را نجات دهیم؟

575326 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، درست است که تلفن همراه قطعات الکترونیکی و حساسی است و به هیچ عنوان نباید با آب در تماس باشد. در این رابطه باید گفت که تلفن همراه در معرض آب قرار می گیرد، زیرا آب به عنوان رسانای الکتریکی می تواند صدمات زیادی به گوشی وارد کند.

بیشتر بخوانید:

بهتر است اگر دانش تعمیر و استفاده مجدد از گوشی های آسیب دیده از آب را داشته باشید و شانس خود را برای تعمیر آن امتحان کنید.

بدین ترتیب در صورت داشتن دانش کافی در صورت آبگرفتگی تلفن همراه، می توانید با سرعت مناسب مراحل امداد و نجات را انجام دهید تا با تعمیر به موقع آن دوباره از آن استفاده کنید.

10 مرحله ذکر خواهد شد که به شما کمک می کند تا گوشی خیس شده را نجات دهید. مهمترین نکته در این زمینه این است که باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. به گونه ای که بتوانید به سرعت آن را از آب خارج کنید و مراحل زیر را با سرعت بالا انجام دهید.

انجام سریع‌تر این مراحل، احتمال ذخیره و تعمیر گوشی آسیب دیده از آب را افزایش می‌دهد. بهتر است سرعت عمل با دقت در مراحل زیر ترکیب شود.

هرگز کارهایی که در مقاله زیر ذکر شده است را جلوی تلفن همراه آغشته به آب انجام ندهید. زیرا انجام این کارها زمان نجات و تعمیر گوشی خیس شده را کاهش می دهد. برخی از این وظایف عبارتند از:

هرگز تلفن همراه خود را روشن نکنید.
دکمه های فیزیکی گوشی را فشار ندهید.
گوشی را تکان ندهید. ممکن است بخواهید گوشی را تکان دهید تا آب میوه ها خارج شود، اما این کار را نکنید.
پشت تلفن نمیری
آرام بمان.

  حقایق مهم و سریع در مورد داروی انسولین

نکاتی برای نجات و تعمیر گوشی آسیب دیده در اثر آب

مراحل زیر را انجام دهید تا شانس خود را برای ذخیره و تعمیر افزایش دهید. توجه داشته باشید که سرعت عمل بالا یکی از موارد مهم در این مراحل است. در زیر راهکارهایی برای کمک به مقابله با گوشی خیس شده را خواهید خواند.

1. باتری را از گوشی خارج کرده و خاموش کنید

باید آن را بدون دست زدن به هیچ دکمه فیزیکی خاموش کنید. در غیر این صورت، نمی توانید آن را ذخیره کنید. اگر باتری گوشی شما قابل تعویض نیست، فورا آن را خاموش کنید.

2. سیم کارت و کارت حافظه را بردارید

سیم کارت و کارت حافظه SD را از گوشی خارج کنید.

3. باتری را جدا کنید

باتری گوشی را از قاب پشتی خارج کنید. اگر باتری قابل جدا شدن نیست، به مرحله بعد بروید.

4. گوشی را خشک کنید

آن را با یک پارچه مناسب کاملا خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که آب به تلفن نمی رسد.

5. خشک کردن قطعات سخت افزاری در گوشی

در این مرحله بهتر است گوشی را باز کنید. کانال های مختلف مانند شیار هدفون، اسلات سیم کارت و حافظه SD را خشک کنید. همچنین می توانید آن را با بخاری یا سشوار خشک کنید یا اگر این ابزار را ندارید، گوشی را مستقیماً زیر نور خورشید قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آب روی تلفن همراه و کانال های آن باقی نمانده است.

6. گوشی را ببندید و داخل کیسه برنج بگذارید

پس از خشک شدن کامل گوشی، قطعات آن را ببندید و در کیسه برنج قرار دهید. به دلیل خاصیت جذب رطوبت برنج، آب نفوذ کرده گوشی را از بین می برد.

  قیمت روز خودرو در بازار روز دوشنبه 12 مرداد 1401

7. گوشی را به مدت 24 ساعت در کیسه برنج قرار دهید

گوشی را تا انتها داخل آن قرار دهید. بهتر است آن را به مدت 24 ساعت در برنج بگذارید تا فرصت بهبودی پیدا کند.

8. بیرون آوردن گوشی از کیسه برنج

بعد از یک روز آن را از کیسه برنج خارج کرده و باتری و سیم کارت را داخل گوشی قرار دهید. در این صورت می توانید گوشی را روشن کنید. اگر تلفن همراه شما روشن نشد، به مرحله بعد بروید.

9. گوشی خود را شارژ کنید

اگر گوشی در این مرحله روشن نشد، آن را شارژ کنید. دلیل روشن نشدن گوشی این است که آب وارد گوشی شده و ممکن است تماس آن با باتری به باتری آسیب رسانده باشد.

10 تلفن ثابت را روشن کنید

در این مرحله می توانید گوشی خود را دوباره روشن کنید. اگر توانستید آن را روشن کنید، نجات و تعمیر گوشی به درستی انجام شده است. در نتیجه بهتر است توسط افراد مجرب و قابل اعتمادی که می توانند به صورت تخصصی مشکل را در گوشی بررسی کنند، تعمیر شود تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید. ممکن است قطعه خاصی مشکل داشته باشد و فقط آن قسمت باید سوزانده شود. در نتیجه با تعمیر قطعه، گوشی تعمیر می شود.

نجات و تعمیر گوشی های آسیب دیده در اثر آب توسط کارشناسان

تعمیرگاه های باتجربه تلفن همراه می توانند به راحتی و به صورت حرفه ای گوشی را تعمیر کنند. البته باید بدانید که هیچ تضمینی برای تعمیر گوشی شکسته وجود ندارد، اما ارزش آن را دارد که در این شرایط فرصت کنید.

  تحول علوم انسانی در گرو بازتعریف نظام آموزشی است

اگر بعد از چند روز نمی خواهید گوشی خود را به تعمیرگاه ببرید، موبایل خیس شده را حضوری بیاورید تا آن را بررسی و تعمیر کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید