چگونه با مصرف خاکشیر کبد را پاکسازی کنیم؟

560128 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، از گیاهان دارویی در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. گیاهان دارویی نه تنها برای درمان این بیماری مفید هستند، بلکه می توانند برای سلامتی خود نیز استفاده شوند. یکی از معروف ترین گیاهان دارویی که برای درمان بیماری های کبدی و تصفیه و سم زدایی استفاده می شود خاکشیر است. سورگوم کبد چرب را از بین می برد و به لطف خواص ادرارآور طبیعی خود به سرعت کبد را پاکسازی و سم زدایی می کند. اگر شما هم مبتلا به کبد چرب هستید و نیاز به درمان مناسب با گیاهان دارویی برای پاکسازی کبد دارید، حتما از خاکشیر استفاده کنید و با مصرف آن کبد را سم زدایی کنید.

برای پاکسازی و سم زدایی کبد چرب مخلوط های مختلفی با خاکشیر وجود دارد که عبارتند از:

جوشانده خاکشیر

یکی از توصیه های طب سنتی برای پاکسازی کبد، استفاده از جوشانده خاکستر است. برای تهیه جوشانده ککشیر دو قاشق غذاخوری کاکشیر را در دو لیوان آب بجوشانید، این جوشانده را ناشتا میل کنید و نیم ساعت بعد از مصرف چیزی نخورید.

بیشتر بخوانید:

سورگوم با مخلوط مریم گلی و کاسنی

مخلوط مناسب برای سم زدایی کبد، مصرف خاکشیر با مخلوط مریم گلی و کاسنی است. مصرف خاکشیر به همراه عرق کاسنی درمان مفیدی برای کبد چرب است. برای تهیه این مخلوط یک قاشق غذاخوری خاکشیر را به عرق کاسنی اضافه کرده و مزه دار کنید. می توانید این مخلوط را با شاتره نیز ترکیب کنید.

هکشیر و ترنجبین

برای درمان کبد چرب و پاکسازی کبد می توانید خاکشیر را با کمی ترنجبین مخلوط کنید. مصرف خاکشیر به همراه ترنجبین سودا و بلغم را نیز درمان می کند. ترکیب این دو ماده به سرعت کبد را پاکسازی می کند اما در موارد پاکسازی کبد با خاکشیر و ترنجبین مخصوصاً در مزاج های صفراوی باید با احتیاط مصرف شود زیرا باعث برآمدگی می شود که بیمار صفراوی تحمل این حالت را نداشته باشد. .

  پسرها بیشتر از دخترها مورد آزار و اذیت قرار می گیرند

خاکشیر را با آب پنیر ترکیب کنید

برای پاکسازی کبد از ترکیب خاکشیر و آب پنیر استفاده کنید. ترکیب خاکشیر و آب پنیر داروی سودا و صفرا و جگر باز کننده قوی مخصوصا جگر باز مخصوصا سودا است.

خاکشیر را با زردچوبه و خرفه ترکیب کنید

برای کاهش دمای بدن و بهبود عملکرد کبد و پاکسازی آن استفاده از خاکشیر همراه با زردچوبه و خرفه بسیار توصیه می شود.پاکسازی کبد نافع است.

نحوه استفاده از خاکشیر برای پاکسازی کبد

برای درمان سیروز کبد و پاکسازی کبد بهتر است یک ماه گرسنگی بکشید و نوشیدنی های فوق را بنوشید و تا نیم ساعت بعد از مصرف چیزی نخورید.

نحوه شستن خاکستر

سورگوم دارای ماسه و برگ زیاد است و باید قبل از مصرف شسته و خیس شود.برای شستن خاکشیر خاکشیر را در ظرف بزرگی بریزید و کمی آب به آن اضافه کنید و خاکشیر را در آب هم بزنید تا دانه ها جدا شوند.سپس صبر کنید دانه ها را به خاکستر تبدیل کنید و برگ های داخل آن به سطح بیایند. حالا آب را خالی کنید و دوباره داخل کاسه آب بریزید تا پر شود. باید این کار را تکرار کنید تا خاکستر از شن و غیره خارج شود.

حالا کمی آب به خاکشیر اضافه کنید و با احتیاط در ظرف دیگری بریزید تا شن و ماسه خاکشیر ته ظرف اول بماند. با تکرار این کار، هیچ ماسه ای در ته ظرف باقی نمی ماند.

یادداشت مهم

در مصرف خاکشیر اعتدال را رعایت کنید، ذکر این نکته ضروری است که به طور کلی مصرف داروهای گیاهی باید با تجویز پزشک و متخصص طب سنتی باشد.

  ماجرای درگیری مرزبانان ایرانی با طالبان چه بود؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید