چگونه ایلان ماسک به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شد؟

ایلان ماسک اخیراً به عنوان ثروتمندترین مرد روی زمین ظاهر شده است، اما من معتقدم که “تأثیرگذارترین مرد روی زمین” ممکن است مناسب تر باشد. موفقیت ماسک تصادفی نیست، این نتیجه نقض هنجارها و رعایت قوانین فردی خاص است.

اگرچه منابع مالی هر کارآفرین متفاوت است، اما این یک استراتژی رسانه ای حساب شده است. این چیزی است که هر کارآفرینی می تواند به ابزارهای خود اضافه کند.

استراتژی 1: چسب بزنید تا فر گرم شود

ایلان از هر فرصتی استفاده می کند. در اوج حباب دات کام، در سال 1995، او Zip2، یک شرکت فهرست کسب و کار مبتنی بر اینترنت را تأسیس کرد. چهار سال بعد با فروش Zip2 22 میلیون دلار فروخت. ماسک همچنین از منافع عمومی در سیلیکون ولی استفاده کامل می کند.

اگر کارآفرین هستید، به خصوص در یک صنعت پیچیده، به این فکر کنید که چگونه می توانید از موج فرهنگی بهره ببرید.

استراتژی 2: کسب و کار خود را سفارشی کنید

اگرچه تجارت یک چیز شخصی نیست، اما ماسک را نمی توان از تسلا و اسپیس ایکس جدا کرد. البته این موفقیت تصادفی نبود، ماسک کنترل شرکت های خود را در مراحل اولیه کارش از دست داد و فهمید که در تجارت همه قابل تعویض هستند.

سرمایه گذاران Zip2 رئیس با تجربه تری را به جای او منصوب کرده اند. او حتی دو بار از سمت مدیرعاملی برکنار شده است. اما او موفق شد اهداف شخصی خود را با اهداف تجاری خود ترکیب کند و خود را در راس قرار دهد. همه قابل تعویض هستند به این فکر کنید که چگونه می توانید شخصیت خود را با اهداف شرکت خود ترکیب کنید تا موقعیت و میز خود را حفظ کنید.

  13 هزار داوطلب در آزمون استخدامی بانک صادرات ایران با هم رقابت می کنند.

استراتژی 3: اهداف غیر واقعی تعیین کنید

ماسک به جای تمرکز بر مسیری روشن برای سودآوری، شاهکارهای غیرممکن مانند انتقال بشریت قبل از مرگ به مریخ را به جهان معرفی می کند. به عنوان یک کارآفرین، اهداف شما فراتر از اهداف مالی و عملیاتی است. اهدافی را با هدف ایجاد انگیزه در نیروی کار، جذب سرمایه گذار یا جذب مشتری تعیین کنید.

استراتژی 4: به اصول پایبند نباشید

کارآفرینان می دانند؛ کلید موفقیت این است که روی اهداف و اهداف خود متمرکز بمانید. به همین دلیل است که گاهی ایلان ماسک آنقدر مشغول این موقعیت است که در دفتر کارش روی کاناپه می خوابد، اما همیشه برای تمرکز وقت دارد.

فقط به این دلیل که شما رئیس یک شرکت هستید. فقط درگیر انجام کارها نشوید. کارهای غیرمنتظره ای انجام دهید که می تواند شرکت شما را در کانون توجه قرار دهد.

استراتژی پنجم: منظورتان را بگویید

ایلان ماسک از توییتر به عنوان یک پلتفرم شخصی استفاده می کند و بر قیمت سهام کسب و کار خود و دیگران تأثیر می گذارد. او از 280 کاراکتر در توییتر به هر نحوی برای بیان نظر خود استفاده می کند.

به عنوان یک کارآفرین، به یاد داشته باشید که هر چیزی که منتشر می کنید بازتابی از شما و کسب و کارتان است. وقتی میم های خنده دار منتشر می کند، نشان می دهد که او نیز بخشی از فرهنگی است که مشتریانش با آن زندگی می کنند. او با هر پست به هدف خاصی در جهت کار خود دست می یابد.

همه کارآفرینان ناقض قانون هستند

  هفتمین روز تجمع کارآموزان پزشکی ایران/ اعتراض دانشجویی چه سابقه ای دارد؟

وقتی کارآفرین می‌شوید، سنت را به چالش می‌کشید، کاری غیرمنتظره انجام می‌دهید یا چیز جدیدی خلق می‌کنید. هدف نهایی خود را بشناسید و آن را در ذهن خود پرورش دهید. در اینجا می توانید تعیین کنید که کدام قوانین را به نفع خود نقض خواهید کرد

دیدگاهتان را بنویسید