چه کسی همچنان سرمربی تیم ملی است؟ اینفانتینو به خاطر حادثه خلیج فارس عذرخواهی کرد؟

امیرمهدی علوی درباره اقدامات فدراسیون فوتبال در اعتراض به استفاده از عنوان جعلی برای کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و اینکه تا چه حد می توان امیدوار بود با انجام این اقدامات از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری کنیم، گفت: هفته گذشته بلافاصله پس از اعلام سوالات مرتبط با این مسابقه، فدراسیون فوتبال امتیازات خود را در قالب نامه ای اعتراض آمیز به فدراسیون بین المللی فوتبال ارسال کرد. سپس طبق برنامه ریزی ها مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باشگاه های کشور با نام خلیج فارس در سه روز برگزار شد.

و افزود: این نام دوباره در کشور عزیزمان به صدا درآمد. در خصوص مسائل دیپلماتیک نیز پیگیری های مستمر و مناسبی از سوی وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته است. این مسابقات حدود نیم قرن است که برگزار می شود، اما فدراسیون فوتبال با توجه به تاکید در این زمینه، بر اساس اصول ژئوپلیتیکی و بحث مربوط به نگاه به خلیج فارس از اساطیر، روزهای دور و سال ها و قرون گذشته است. مسخره است و در تمام اسناد جغرافیایی ذکر شده است، بلافاصله امتیازات خود را برای فیفا ارسال کرد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: این موضوع مورد توجه و تاکید فدراسیون فوتبال بود. امیدواریم این مسابقات با رایزنی هایی که در حوزه ها و سطوح مختلف صورت می گیرد شرایط دیگری پیدا کند و با نام خلیج فارس به حیات خود ادامه دهد.

علوی در مورد اینکه آیا جیانی اینفانتینو و فیفا رسما عذرخواهی کرده اند یا باید منتظر بمانیم، گفت: در مورد اعتراض فدراسیون نیز مطالبی در سایت فدراسیون اعلام، بیان و حتی اطلاع رسانی شد. این موارد معمولا در حوزه اجرایی مطرح می شود. رایزنی ها در مورد چگونگی ادامه در آینده ادامه دارد و اتحادیه فوتبال انگلیس اقدامات لازم را در راستای پیام روشن وجود این زمین تاریخی انجام خواهد داد.

  از دربی خوزستان تا بازی حساس پرسپولیس با گل گهر -

وی درباره اینکه ظاهرا همکاری کارلوس کی روش با تیم ملی ایران به دلیل اینکه در آستانه توافق با تیم دیگری است و اینکه آیا گزینه های ایرانی یا خارجی برای جایگزینی او در فدراسیون در نظر گرفته شده است، با تیم ملی ایران به پایان رسیده است، گفت: شما گفتید اجازه دهید. من تایید می کنم که یک گزینه با توجه به تعداد نفرات مد نظر فدراسیون تغییر یا حذف شده است، اما موضوعی که به صراحت می توانم بگویم این است که مراحل اولیه در این زمینه انجام شده است. حوزه های مذاکره، تایید و شاخص های مربوط به فردی که می تواند سرمربی تیم ملی کشورمان در راه صعود به جام ملت های آسیا باشد، معلق است. می توان به چندین تاریخ اشاره کرد و همکاران رسانه ای نیز اعلام کردند در چنین شرایطی معمولا بحث اسم و بازی خانوادگی داغ می شود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال افزود: فدراسیون در قالب یک طرح ملموس روند خودش را طی خواهد کرد. انشالله اگر موضوع به جمع بندی نهایی و پیشنهاد و تصویب در هیات مدیره برسد با افکار عمومی و رسانه ها در میان گذاشته خواهد شد. امیدواریم در بهترین زمان بهترین گزینه انتخاب شود. برخی از همکاران رسانه ای به درستی اشاره می کنند. شاید عجله در انتخاب اکنون ایراداتی داشته باشد و باید همه جوانب را در نظر گرفت.

علوی افزود: اینجا دو دیدگاه می تواند باشد. برخی کشورها و فدراسیون ها بلافاصله به سراغ تمدید قرارداد مربی خود و یا استخدام مربی جدید می روند. برخی از فدراسیون ها نیز ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشند. کی روش در دوران حضورش در فوتبال ما زحمات زیادی کشیده است. در خصوص روند انتخاب سرمربی آینده تیم ملی، نام های مختلفی روی میز وجود دارد، هم نام ما و هم نام دیگران. امیدوارم خلاصه ای که گفتم خیلی دور نباشد چون در ماه مارس مسابقات فیفادی برگزار می شود و گزینه هایی برای برگزاری بازی دوستانه روی این فیفادی وجود دارد. امیدوارم تا آن زمان تکلیف تیم ملی مشخص شود و بتوانیم روندی که باید برای جام ملت ها طی کنیم را به اطلاع عموم برسانیم.

  آرامش نسبی در بازار مسکن حاکم است

دیدگاهتان را بنویسید