چه چیزی باعث تهوع صبحگاهی می شود؟

551934 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اکثر صبح ها خیلی بیمار از خواب بیدار می شوم، به خصوص حالت تهوع. من خیلی دیر شب غذا نمی خورم و معمولا در وعده های کوچک غذا می خورم، بنابراین فکر نمی کنم ربطی به چیزی که می خورم داشته باشد. تقریبا همیشه به دلیل حالت تهوع نمی توانم صبحانه بخورم که باعث سرگیجه و کاهش وزن می شود. آیا از دست دادن صبحانه بد است – و چه چیزی می تواند باعث تهوع هر روز شود؟

بیشتر بخوانید:

پاسخ:

بیدار شدن هر روز با حالت تهوع و استفراغ اصلا طبیعی نیست و این دلیل خوبی برای مراجعه به پزشک و انجام معاینه کامل پزشکی است.

اما در مورد علل این وضعیت باید بگویم که یکی از شایع ترین علل تهوع روزانه اضطراب و در برخی موارد اختلالات اضطرابی گسترده است که هر دو می توانند علائم جسمی بسیار عمیقی ایجاد کنند. این حالت می تواند با احساس ترس و تنش در اعصاب و همچنین نبض سریع یا سردرد همراه باشد. با معاینه و گرفتن تاریخچه و آزمایشات کامل پزشکی، پزشک می تواند قبل از بررسی اینکه کدام درمان برای مقابله با آن مناسب است، تشخیص دهد که آیا علت مشکل روانی است یا خیر.

حالت تهوع نیز می تواند نشانه مشکلات معده باشد. افرادی که از رفلاکس اسید یا گاستریت رنج می برند (زمانی که معده ملتهب و ملتهب است) به طور مرتب حالت تهوع را تجربه می کنند.

مشکلات روده ای همچنین می تواند باعث تهوع روزانه شود – شرایطی مانند سندرم روده تحریک پذیر و عفونت هلیکوباکتر پیلوری می تواند مقصر باشد و حتی یبوست مزمن می تواند باعث آن شود.

  هشدار/ تهرانتی ها در تابستان آب ندارند

حالت تهوع نیز یکی از عوارض جانبی بسیار رایج داروها است، بنابراین بهتر است از پزشک خود بپرسید که آیا داروهای معمولی که مصرف می کنید ممکن است پشت این حالت تهوع روزانه باشد یا خیر. نوشیدن الکل نیز می تواند منجر به حالت تهوع روزانه شود.

اما اگر مشکل شما حاد نیست، باید بدانید که داروهایی برای مقابله با حالت تهوع وجود دارد که می تواند در حل مشکل شما موثر باشد. برخی از اینها، که شبیه به داروهایی به نام قرص های تهوع مسافرتی هستند، می توانند بدون نسخه خریداری شوند و پزشک ممکن است داروهای ضد بیماری مانند داروهایی که برای درمان تهوع صبحگاهی استفاده می کنیم، تجویز کند.

اگرچه بسیار نادر است، اما تهوع روزانه ممکن است اولین علامتی باشد که پزشکان برای برخی از سرطان ها مانند سرطان لوزالمعده یا معده، آژیر قرمز می نامند.

قطعاً اولویت این است که مشخص کنید دقیقاً چه چیزی در بدن شما می گذرد. بنابراین، به پزشک مراجعه کنید و درخواست معاینه کامل و آزمایشات مورد نیاز خود را داشته باشید.

منبع: دیلی میل

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید