چه عقل سلیمی به دبیرکل فدراسیون فوتبال اجازه می دهد در این شرایط تغییر کند؟

امیررضا واعظ آشتیانی درباره دو فراکسیون هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: با یکدیگر. این بزرگترین اشتباه در کشتی است.

وی افزود: وقتی فدراسیون یک رهبر دارد باید به او احترام بگذارند. این به این معنا نیست که اعضا در دست سرپرست است، اما نباید اینطور باشد که هر سازی که هر یک از اعضای هیئت می نوازند تابع رئیس فدراسیون باشد. هیئت مشاوره است، اما روش آنها نصیحت نیست. ظاهراً دوستان هنوز یاد نگرفته‌اند که در جلسه علنی هیئت، مسائل را مطرح کنند.

معاون سابق تربیت بدنی سازمان گفت: امروز بحث انتخاب یا عدم انتخاب دبیرکل فعلی و اینکه چه کسانی به جای وی انتخاب شوند مطرح است. این نه منطقی است و نه منصفانه وقتی روزهای زیادی تا جلسه باقی نمانده است. اگر این اتفاق بیفتد یعنی عده ای می خواهند انتخابات و جلسه ای ترتیب دهند. چرا می خواهند به این اتهام مشکوک شوند و به عبارتی شعب فیفا را حساس کنند؟ زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال برکنار شد، فیفا فوتبال ایران را زیر ذره بین قرار داد تا در اولین فرصت و کوچکترین مشکل از برخورد قانونی عذرخواهی کند. آن وقت دیگر توبه فایده ای ندارد. بهتر است آقایان کاری نکنند که منافع ملی را زیر سوال می برد.

آشتیانی ادامه داد: تیمی که به جام جهانی رسیده نباید به این مسائل بپردازد. انتظارات از هیئت مدیره فدراسیون فوتبال این است که همه تمام وقت و تلاش خود را برای آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی صرف کنند تا موضوع اصلی فراموش نشود و به دنبال مشکلات شخصی باشند. فرصت ها را نباید از دست داد. راستش را بخواهید اعضای هیئت مدیره را قوی نمی بینم. آنها در انجام وظایف خود ناموفق بودند و معلوم نیست چرا این افراد که در پست های قبلی ناکام مانده اند اکنون برای فوتبال کشور تعیین تکلیف شده اند.

  برش کاغذ لیزری

وی افزود: مشخص نیست اعضای هیئت با چه کسانی رفت و آمد دارند. هیچ نشانه ای از عقلانیت و موفقیت در راه رفتن آقایان وجود ندارد. برخی از نمایندگان مجلس باید فوراً بیانیه ای صادر کنند که هیچکس تا روز انتخابات حق دخالت در برخی امور را ندارد. وقتی همه چیز خراب می شود، کسانی که به ورزش علاقه دارند باید درگیر شوند. فدراسیون فوتبال نباید اجازه دهد کار بگذرد و بعد وارد شود.

قائم مقام سابق سازمان تربیت بدنی ادامه داد: چرا اعضای مجمع فدراسیون باید هر روز توییت کنند؟ چرا حرفه های نامناسب بوی ریا می دهند؟ چه عقل سلیمی اجازه می دهد دبیرکل فدراسیون در این شرایط تغییر کند؟ با این رفتارها فیفا تشویق می شود تا با خط و خط در فدراسیون تغییراتی ایجاد کند. امیدوارم عقلانیت حاکم شود و بی منطقی فضا را رها کند.

دیدگاهتان را بنویسید