چه زمانی می توان سهام عدالت را معامله کرد؟

536209 خبر ناگهانی

حسن فرج زاده، عضو هیأت مدیره بورس و سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص زمان بندی معاملات سهام عدالت گفت: کارگروهی «به همین منظور تشکیل شده است.

وی ادامه داد: پس از اصلاح ضوابط اجرای سهام عدالت، مجامع عمومی شرکت های استانی برای اقدامات قضایی تشکیل می شود و سپس شورای عالی بورس تصمیم می گیرد که چه زمانی اقدام عدالت شود. انجام شده. معامله می شود.

وی گفت: موضوع حد نصاب در انتخابات هیات مدیره و بحث مالکیت قانونی و حاکمیت شرکتی در شرکت های سرمایه گذاری سهامی استانی در حال حاضر مطرح است و امکان برگزاری مجامع عمومی و انتخاب هیات مدیره قبل از اصلاح وجود ندارد. آیین نامه اجرایی حقوق صاحبان سهام مدیران شرکت های استانی.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس همچنین گفت: متأسفانه شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت را زیر قیمت واقعی عرضه شده خرید و فروش کردند و بنابراین معامله سهام عدالت نیازمند پیش نیازهایی است که باید فراهم شود.

فرج زاده همچنین در پاسخ به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از رونق در حوادثی مانند رونق بورس در سال 1378 در سهامداران گفت: عرضه اولیه و معاملات سهام شرکت ها را تکان نداد. در سال 1401 پیش بینی می شود که در صورت تغییر در متغیرهای اقتصادی و افزایش تقاضا در بازار سرمایه، انتقال منابع به سمت شرکت ها و بنگاه ها برنامه ریزی شده است.

وی افزود: در برنامه ریزی تلاش می کنیم ظرفیت پذیرش شرکت های جدید در بازار سرمایه را افزایش دهیم. یکی از راهکارهای اصلی افزایش سرمایه شرکت ها با سلب حق تقدم برای اولین بار است؛ می توان منابعی را که ناشی از بی حقوقی است در شرکت ها تزریق کرد.

  ایران جزو 5 جاده مرگبار بین شهری جهان است

یکی از اعضای هیات مدیره سازمان بورس درباره میزان جذب منابع شرکت ها در بازار سرمایه در سال گذشته گفت: جزئیات آمار از سوی معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران اعلام می شود.

بر اساس این گزارش، همایش جایگاه سرمایه انسانی در افق در مقابل بازار سرمایه امروز به همت مرکز مالی ایران و با حمایت مالی شرکت تامین سرمایه تمدن در بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد. یکی از موضوعات مهمی که در این کنفرانس یک روزه مطرح شد، نحوه استفاده از پتانسیل نیروهای متخصص در هر شرکت و ارتقای ظرفیت تخصصی هر فرد از طریق آموزش های عملی و نتیجه محور بود، چرا که نیروی کار نیازمند آموزش های مستمر است. زمان. جدید و نتیجه گرا است.

در این همایش، صالحی، کارشناس گفت: یکی از معیارهای درک میزان شایستگی هر فرد، بحث ریسک پذیری، خلاقیت و نوآوری است که همه را از دیگران متمایز می کند، بنابراین نیاز به آموزش های نتیجه محور دارد. “

رضایی یکی دیگر از کارشناسان این همایش گفت: نیروی انسانی باید بر اساس معیارهای درست سنجیده شود و استعدادها را شناسایی کنیم، زیرا طبق نظر سازمان های بین المللی، نیروی کاری که در موقعیتی قرار می گیرد که با استعداد آن همخوانی ندارد، مشغول نیست. “

وی گفت: مرکز مالی اسلامی با برگزاری دوره های تخصصی MBA مصوب سازمان بورس به دنبال احراز صلاحیت افراد فعال در بازار سرمایه است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید