چه حس دربی!

تب هواداران پرسپولیس و استقلال در روزهای قبل از دربی وصف ناپذیر است. هوادارانی که برای اثبات برتری تیمشان تلاش می کنند و با حضور در تمرینات روحیه بازیکنان و تیم محبوب خود را تقویت می کنند.

اخباری مبنی بر تب دربی به گوش می رسد که در سال ها و دهه های اخیر شاهد آن بوده ایم و حتی به جایی رسیده که مربیان و بازیکنان دو تیم به نوعی تلاش کرده اند تا آرامش را به هواداران برنگردانند.

اما واقعیت این است که دربی پیش رو احتمالا کم هیجان ترین دربی از نظر استقبال رسانه ای و هواداران است. در فاصله یک روز از این دیدار بزرگ و پرافتخار، نه فضای تمرین دو تیم تحت شرایط خاصی است و نه فضای رسانه ها و هواداران پرسپولیس و استقلال شور و هیجان سال های گذشته را دارد. . به نظر می رسد پرسپولیس و استقلال واقعاً با حریف مشترکی روبرو خواهند شد و این بازی هیچ تفاوتی با سایر بازی ها ندارد و تنها 3 امتیاز!

نه خبری از تشویق همیشگی فوتبالیست های آماده و با انگیزه است و نه از شور و شوق برای دربی هواداران میلیونی دو تیم.

هنوز فراموش نکرده ایم که گروه های بزرگ هوادار و صفحات دو تیم چگونه و چگونه تیم خود را شارژ روحی کردند و هواداران چگونه با شعارهای همیشگی و خاص خود سعی در مربیگری پیروزی در بازی بزرگ داشتند. هواداران دو تیم در روزهای منتهی به دربی با حضور و تجمع در محل تمرین و تمرین پرسپولیس و استقلال به بازیکنان مربی خود یادآوری کردند که برای پیروزی در این دیدار ویژه باید جان خود را از دست بدهند. و تحت هر شرایطی به پیروزی برسند، اما این روزها خبر از حضور و تجمع هواداران در دو ورزشگاه کاظمی و هند نیست و تیم ها فقط مثل روزهای عادی تمرین می کنند و در نهایت به اردو می روند.

  - حال و هوای پیاده روی زائران اربعین در مسیر علما

دلایل زیادی باعث این مشکل شده است، اما فارغ از هر مشکلی باید به این واقعیت پی برد که شاهد یکی از هیجان انگیزترین روزهای پیش دربی در چند دهه اخیر هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید