چند درصد از رانندگان تاکسی اینترنتی مدرک دانشگاهی دارند؟

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از ایسنا، یک فعال کارگری با بیان اینکه 75 درصد رانندگان تاکسی اینترنتی دارای مدرک دانشگاهی به بالا هستند، گفت: متاسفانه امروزه جوانان تحصیل کرده ترجیح می دهند به جای کار در خطوط تولید، دو ساعت با پراید کار کنند. و این مشکل ناشی از عدم فرهنگ کار و کم بها دادن به مشاغل است.

علی اصلانی بر فرهنگ سازی در زمینه مشاغل تاکید کرد و گفت: برای توسعه تولید و صنعت بومی باید به آموزش و فرهنگ سازی در حوزه کار پرداخته و دانش آموزان را از ابتدای سال جاری به سمت مشاغل مورد علاقه خود سوق داد. جستجو برای استعداد.”

وی افزود: در گذشته پدران حرفه نیاکان خود را به فرزندان خود منتقل می کردند و این حرفه نسل به نسل شاید 30 سال ادامه داشت.

چرا یک جوان تحصیل کرده ترجیح می دهد دو ساعت با پراید کار کند؟

این فعال کارگری با بیان اینکه 75 درصد از رانندگان تاکسی اینترنتی دارای مدرک دانشگاهی به بالا هستند، گفت: متأسفانه به دلیل اینکه فرهنگ محیط کار و پیشرفت بر اساس علم روز و مشاغل جدید انجام نمی شود، در همان مشاغل سنتی باقی می مانیم.

حدس بزنید چند درصد از رانندگان تاکسی اینترنتی مدرک دانشگاهی دارند؟

اصلانی تصریح کرد: چرا یک جوان تحصیل کرده با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد حاضر به کار در خط تولید با حقوق ماهیانه 4 میلیون تومان نیست و دو ساعت کار با پراید را ترجیح می دهد؟ چون ما آموزش دیده و فرهیخته نیستیم در نتیجه مشاغلی که پایدار و بی ثمر نیستند در جامعه رونق می گیرد در حالی که باید برای همه مشاغل ارزش قائل شویم.

  برادرکشی در کبوترخانه

ما در فیلم های شغلی جعلی قهرمان شدیم

وی بر اهمیت نقش رسانه در آموزش و ترویج فرهنگ کار تاکید کرد و گفت: ما شخصیت پردازی در فیلم ها را به سمت مشاغل کاذب کشانده ایم در حالی که یک کشاورز یا تراشکار هم وقتی 5000 متری نشان می دهیم می تواند قهرمان باشد. خانه و ماشین خارجی و زندگی ما ایده‌آل را ترویج می‌کنیم جوانان تحصیل‌کرده نیز انتظار دارند و آرزو دارند پشت میز بنشینند.

اصلانی در خاتمه گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای امروز با تغییر بازار کار ما و متاثر شدن از پیدایش مشاغل جدید، استانداردهای کاری را متناسب با مشاغل آینده تعیین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید