چند ایده در مورد قرص ملاتونین که باید اصلاح شود

575310 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مصرف ملاتونین نیز مانند سایر داروها باید زیر نظر پزشک مجرب در درمان اختلالات خواب باشد. عوارض جانبی رایج مرتبط با مصرف آن ممکن است شامل سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و خواب آلودگی باشد. به ندرت ممکن است باعث افسردگی، اضطراب، سردرگمی و سرگردانی شود.

بیشتر بخوانید:

همچنین می تواند منجر به تداخلات بالقوه خطرناک با طیف گسترده ای از داروها، از جمله داروهای فشار خون و دیابت، داروهای ضد بارداری خوراکی، رقیق کننده های خون و برخی داروهای ضد افسردگی شود.

برخی از اشتباهات رایج ملاتونین که پزشکان مشاهده می کنند

مصرف مکمل بدون توجه به بهداشت خواب

اگر متوجه شدید که خوب نمی خوابید، تغییر به ملاتونین نباید اولین انتخاب شما باشد. ابتدا چیزهایی را امتحان کنید که شامل مصرف قرص نمی شود.

می توانید تغییراتی در برنامه روزانه خود ایجاد کنید که به افزایش سطح ملاتونین طبیعی بدن شما کمک می کند. نور روشن تولید آن را سرکوب می کند، بنابراین کم کردن نور چند ساعت قبل از خواب کمک می کند.

فکر کردن به ملاتونین باعث خواب آلودگی من می شود

رایج ترین تصور غلط در مورد ملاتونین است. برخلاف بسیاری از قرص‌های خواب‌آور تجویزی، آرام‌بخش نیست. با سیگنال دادن به بدن که شب است، چرخه های طبیعی خواب و بیداری بدن شما را تشویق می کند که به خواب بروید.

درست قبل از اینکه سر خود را روی بالش بگذارید ملاتونین مصرف کنید

برای کمک به خوابیدن، ملاتونین را یک یا دو ساعت قبل از خواب مصرف کنید.

ملاتونین را در نیمه شب امتحان کنید

مصرف آن زمانی که از خواب بیدار می شویم و نمی توانیم دوباره بخوابیم ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما این کار بی تاثیر است زیرا سطح هورمون طبیعی ملاتونین در حال حاضر در بالاترین حد خود است.

  تغییرات حقوق کارمندان در سال 1402/ حداقل دستمزد باید نجومی باشد!

هر روز از ملاتونین استفاده کنید

مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد، ملاتونین فقط باید برای مشکلات خواب موقت استفاده شود.

استفاده طولانی مدت به طور کلی توصیه نمی شود و ممکن است خطر عوارض جانبی را بدون توجه به علت اصلی مشکلات خواب افزایش دهد.

اگر موثر نبود دوز را افزایش دهید

بیشتر لزوما بهتر نیست. مانند استفاده طولانی مدت روزانه، دوزهای بالا ممکن است خطر عوارض جانبی را افزایش دهد. اگر دوزهای کمتر موثر نبود، باید با پزشک خود صحبت کنید تا مشخص شود که چه چیزی باعث مشکلات خواب شما می شود و یک برنامه درمانی موثرتر را تعیین کنید.

آن را در دسترس قرار دهید

مردم همیشه مکمل های غذایی را دور از دسترس کودکان نگه نمی دارند و این یک اشتباه خطرناک است. بسیاری از کودکان به دلیل مصرف بیش از حد ملاتونین در اورژانس تحت درمان قرار گرفته و در بیمارستان بستری شده اند و تعدادی نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید