چرا پاهای ما داغ می شود؟

573523 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اگر از آن دسته افرادی هستید که عادت به مصرف غذاهای چرب و فست فود دارید و حتی بیش از حد از این نوع غذاهای چرب مصرف می کنید، احتمال ابتلا به بیماری چربی خون افزایش می یابد. یکی از علائم این بیماری در شما گرما همراه با گزگز و بی حسی در پاها است.

بیشتر بخوانید:

وقتی کمبود ویتامین B را تجربه می کنید، اختلالاتی در سیستم عصبی ایجاد می شود و باعث می شود که در کف پا احساس سوزن سوزن شدن و گرما کنید.

شما دیابت دارید

داغ شدن کف پا یکی از هزاران علامتی است که شما را از دیابت مطلع می کند. علاوه بر این، گرمای پاها ممکن است با عرق کردن کف دست همراه باشد. بنابراین گرمای پا را باید جدی گرفت.

بیماری مزمن کلیوی

یکی از وظایف اصلی کلیه، تصفیه بدن و جلوگیری از تجمع انواع ناخالصی ها در بدن است، اما زمانی که کلیه به دلایلی از کار می افتد و دیگر نمی تواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد، این مواد زائد و مواد اضافی که عملکرد کلیه که در بدن باقی می‌ماند، به قسمت‌های دیگر بدن منتقل می‌شود و در اثر سوختن این مواد زائد در قسمت‌های دیگر بدن، در کف پا احساس گرما می‌کنید.

کم کاری تیروئید

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث گرم شدن پا شود، کم کاری تیروئید است. زمانی که از کم کاری تیروئید رنج می برید، متابولیسم بدنتان نیز کاهش می یابد، در نتیجه با تجمع مواد مختلفی در بدن خود مواجه می شوید که می تواند باعث ایجاد گرما در کف پا شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

کمبود ویتامین

در بین انواع ویتامین ها افراد زیادی از کمبود ویتامین B رنج می برند، ویتامین B یکی از ویتامین های اصلی بدن است که کمبود آن باعث بروز بیماری های مختلفی می شود. در مواجهه با کمبود این ویتامین، اختلالاتی در سیستم عصبی ایجاد می شود و باعث بی حسی و گرما در پاها می شود.

منبع: پایگاه خبری تبیان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید