چرا نباید از ماسک سیاه استفاده کنیم؟

با گسترش موج های جدید ویروس کرونا در پاییز و دستورات مقامات رسمی مبنی بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، برخی از مردم به استفاده از ماسک سیاه به عنوان نوعی اقدام پیشگیرانه روی آوردند. به خصوص که این ماسک ها بیشتر از پارچه ساخته شده اند و می توان بیش از یک بار از آن ها استفاده کرد، اما درست در همان لحظه یک متخصص آرایش و زیبایی روسی اظهار نظری شگفت انگیز کرد و نسبت به استفاده از ماسک های مشکی هشدار داد.

النا موروزوا، متخصص زیبایی روسی نسبت به استفاده از ماسک های مشکی هشدار داد و توضیح داد: این ماسک ها حاوی رنگدانه هایی هستند که باعث حساسیت و آسیب به پوست می شود و این مشکل به حدی خواهد بود که بیمار مدام از آن شکایت کند. علاوه بر این، ماسک های سیاه بوی نامطبوعی دارند و به دلیل رنگدانه سیاه باعث ایجاد حساسیت پوستی می شوند.

النا با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک های طبی و تعویض یا شستن مداوم آن ها، تاکید کرد: کودکان باید در استفاده از ماسک ها بسیار مراقب باشند تا دچار آکنه یا التهاب پوست نشوند.

شایع ترین علائم بیماری «کرونا» تب بالا، خستگی و سرفه خشک است.

سایر علائم کمتر شایع عبارتند از درد، احتقان بینی، سردرد، ورم ملتحمه، گلودرد، اسهال، از دست دادن چشایی یا بویایی، لکه های پوستی، یا تغییر رنگ انگشتان دست و پا. این علائم معمولاً خفیف هستند و به تدریج شروع می شوند، در حالی که برخی افراد بدون اینکه علائم بسیار خفیفی را تجربه کنند، مبتلا می شوند.

  کشوهایی با طرح حفاظت از فضای مجازی

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید