چرا مسواک را در حمام قرار نمی دهیم؟

552069 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مراقبت از مسواک زدن نیاز به دقت زیادی دارد. اگر بدون توجه به محل و بهداشت مسواک به استفاده از مسواک خود ادامه دهید، باید بدانید که در معرض صدها بیماری مهلک هستید.

بیشتر بخوانید:

هشدار: این داستان باعث می شود که بخواهید یک مسواک جدید بخرید – و سپس آن را در خانه خود قرار دهید.

تحقیقات جدید نشان داده است که اگر حمامی دارید که همگی مشترک هستید، به احتمال زیاد مدفوع شخصی روی مسواک شما خواهد بود.

نگرانی اصلی وجود مدفوع روی مسواک نیست، اما وقتی مسواک با مدفوع فرد دیگری کثیف می شود، حاوی باکتری، ویروس یا انگل است که بخشی از پوشش طبیعی شما نیستند.

مسواک در کجا نگهداری می شود؟

محققان 135 مسواک را در توالت های مورد استفاده 5 نفر قرار دادند. سپس مسواک‌ها مورد آزمایش قرار گرفتند و محققان دریافتند که حداقل 60 درصد آنها آلوده به باکتری‌های مدفوع هستند – حتی اگر با آب داغ یا آب داغ شسته شوند و حتی اگر افراد مسواک خود را بپوشانند.

80٪ تغییر در باکتری های موجود در مسواک از افراد دیگر وجود داشت. این به این دلیل است که مدفوع را می توان تا 6 فوت از سیفون توالت اسپری کرد – و از مسواک می توان به عنوان راهی برای انتقال باکتری استفاده کرد.

استفاده از پوشش و درب مسواک برای محافظت از مسواک در برابر ورود باکتری ها و رشد آنها موثر نیست، اما فضایی را ایجاد می کنند که باکتری ها می توانند در آن رشد کنند زیرا آنها مرطوب هستند و مسواک کاملاً خشک نمی شود.

  چگونه بفهمیم گوشی ما هک شده است؟

5 مکان بد برای نگهداری از مسواک:

بخشی از یک برنامه بهداشتی عالی شامل مسواک زدن دندان ها، نخ دندان کشیدن و شستشوی دهان حداقل دو بار در روز است.

اما در مورد محل قرار دادن مسواک چطور؟ به همان اندازه مهم است که آن را کجا قرار دهید.

مسواک را کجا نگهداری کنیم؟

هرگز مسواک ها را در مکان های زیر قرار ندهید:

1 نزدیک کودکان خردسال:

کودکان همه چیز را در دهان خود می گذارند زیرا کنجکاو و هیجان زده برای کشف زندگی هستند. مهم است که مسواک خود را دور از دسترس کودکان خود قرار دهید تا از موارد بدی مانند خفگی یا بیماری جلوگیری کنید.

2. به توالت:

می دانید که باکتری ها در حمام هستند، بنابراین مسواک خود را نزدیک آن قرار ندهید تا آن را آلوده کنید. حتی مسواک های موجود در کانتر حمام نیز می توانند آلاینده باشند. وقتی از توالت استفاده نمی کنید می توانید درب توالت را روی آن قرار دهید.

3. به سطل زباله:

از قرار دادن مسواک در کنار سطل خودداری کنید. مانند دلایلی که در مثال‌های دیگر توضیح دادیم، ذرات می‌توانند به مسواک شما راه پیدا کنند و باعث ورود باکتری‌های بیشتری شوند. آن را از زباله دور نگه دارید، زیرا همه غذاها، زباله ها و چیزهای کثیف را در آن می ریزیم.

4-کنار ماشین ظرفشویی:

سینک آشپزخانه ما مکانی برای شستن و تمیز کردن کثیفی، باکتری ها و مواد غذایی است. اگر مسواک خود را کنار سینک آشپزخانه بگذارید، احتمالاً از باکتری برای رسیدن به مسواک خود استفاده می کنید. اگر دندان های خود را در آشپزخانه قرار می دهید، بهتر است یک کیف برای مسواک خود قرار دهید یا مسواک را در کشو قرار دهید.

  تهران چند روز تعطیل بود؟

5. در نزدیکی حیوان خانگی خانواده شما:

ما حیوانات را دوست داریم اما نباید مسواک خود را در کنار آنها قرار دهیم زیرا آنها حامل میکروب ها و باکتری های زیادی هستند و می توانند برای سلامتی شما مضر باشند. علاوه بر این، بسیاری از حیوانات خانگی سعی می کنند مسواک بازی کنند، بخورند یا بجوند و فکر می کنند که یک اسباب بازی است.

بهترین مکان برای نگهداری مسواک، جای خشک و تمیز مانند کمد یا کمد است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید