چرا صعود به دماوند ممنوع شد؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ به دلیل شرایط نامساعد جوی و ریزش سنگ در ارتفاعات دماوند، فدراسیون کوهنوردی از کوهنوردان خواسته است تا پایان مردادماه از صعود به قله خودداری کنند.

به گزارش ایرنا؛ با توجه به فصل صعود کوه دماوند، کوهنوردان زیادی به منطقه می روند که منجر به شلوغی مسیر کوهنوردی می شود و در این میان حوادث ناگواری رخ می دهد که گاهی منجر به تلفات جانی می شود.

اطلاعیه کمیته پناهگاه های فدراسیون کوهنوردی

دوری از ارتفاعات 4 گانه دماوند تا پایان مرداد ماه

با توجه به ظرفیت محدود کوهنوردان در 4 مسیر کوه دماوند به ویژه مسیر جنوبی و با توجه به تکمیل ظرفیت پناهگاه بارج سوم جدید و قدیمی و با توجه به خطر رانش زمین و ریزش سنگ در اثر بارندگی های اخیر، همه از کوهنوردان دعوت می شود برای جلوگیری از تصادف از ورود به این مناطق تا پایان مرداد ماه خودداری کنید.

به گزارش رسانه ها، اداره کل مدیریت بحران استان مازندران درباره احتمال وقوع سیل، ریزش کوه و رانش زمین در استان اطلاعیه ای صادر کرد.

با این اطلاعیه از کوهنوردان و کوهنوردان درخواست می شود با توجه به پیش بینی رعد و برق، بارش شدید باران و احتمال انبوه سنگ ها از صعود به مناطق مرتفع و باز کوهستانی، مسافرت و چادر زدن و اقامت در دهانه رودخانه ها و جویبارها خودداری کنند. از کوه می افتم..

یک کوهنورد بر اثر ریزش سنگ در دماوند جان باخت

یک کوهنورد بر اثر سقوط سنگ در پناهگاه سوم دماوند کشته شد.

به گزارش رسانه ها، یک کوهنورد بر اثر ریزش سنگ در پناهگاه سوم دماوند جان خود را از دست داد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

صاعقه به دکل مخابرات برخورد کرد و تخته سنگی بزرگ زیر برج را خرد کرد و روی چادر کوهنوردان افتاد.

بر اساس این گزارش، جمعی از کوهنوردانی که از استان کرمانشاه به قله صعود کرده بودند و شاهد این حادثه بودند، گفتند: شب گذشته صاعقه به دکل مخابراتی برخورد کرد و صخره زیر برج متلاشی شد و بر روی چادر کوهنوردان سقوط کرد که منجر به کشته شدن حداقل یک نفر شد. ..

به گفته کوهنوردان، نیروهای امدادی هلال احمر تجهیزات و کمک های امدادی از جمله سگ های نجات را با بالگرد هلال احمر به قله اعزام کردند و چند مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند.

در همین حال دکتر حمید مساعدیان رئیس کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل بسته بودن چند روزه مسیر صعود به دماوند بسیار شلوغ شده و از طرفی به دلیل سنگینی اخیر. باران، بسیاری از ریزش‌های کوه و ریزش سنگ. اتفاق می افتد

وی ادامه داد: بر اثر سقوط سنگ روز گذشته در بارگاه سوم متاسفانه یک نفر کشته شد و به دلیل بزرگی سنگ هنوز نمی دانیم چند نفر در چادر حضور داشتند.

رئیس کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی تاکید کرد: ظرفیت پناهگاه ها به اتمام رسیده است و از آنها می خواهیم تا پایان مردادماه از حضور در منطقه کوهنوردی خودداری کنند و جان و جان خود را به خطر نیندازند. از امدادگران

دیدگاهتان را بنویسید