چرا زرده تخم مرغ رنگ های متفاوتی دارد؟

محققان همیشه بر این باور بوده اند که هر چه زرده تخم مرغ غنی تر باشد، ارزش غذایی آن بیشتر است. اما مطالعات اخیر نشان داده است که واقعیت بسیار پیچیده تر است. به طور کلی، مرغ های آزاد که از گیاهان، دانه های خوراکی و حشرات تغذیه می کنند و رژیم غذایی سالمی دارند، تخم هایی با زرده نارنجی روشن می گذارند. این تخم مرغ سرشار از چربی های سالم و مواد مغذی است. جوجه هایی که در مرغداری ها و در اسارت پرورش می یابند و بیشتر با غلات تغذیه می شوند، تخم هایی با زرده زرد کم رنگ می گذارند که ارزش غذایی کمتری دارد.

در واقع، آنچه مرغ می خورد، رنگ زرده تخم مرغ را تعیین می کند. همه اینها در حضور کاروتنوئیدها، رنگدانه های آلی محلول در چربی که معمولاً توسط جلبک ها، گیاهان، قارچ ها و باکتری ها تولید می شوند، اتفاق می افتد. این همان ترکیبی است که گوجه فرنگی، ذرت، هویج، کدو تنبل و بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر را رنگ خاص خود می کند. تخم‌مرغ‌های سرشار از کاروتنوئید دارای زرده‌های روشن هستند. به همین دلیل، کشاورزان و پرورش دهندگان مرغ های تخمگذار می توانند با دستکاری در رژیم غذایی و شیوه زندگی مرغ های تخمگذار، رنگ زرده تخم مرغ را تغییر دهند. بنابراین می توان با اطمینان گفت که نمی توان ارزش غذایی زرده تخم مرغ را بر اساس ظاهر و رنگ آن درک کرد.

اما می توان گفت ارزش غذایی تخم مرغ های آزاد و دارای ترکیب غذایی متنوع بسیار بیشتر از مرغ هایی است که در مرغداری ها پرورش می یابند به همین دلیل تخم های محلی زرده ضخیم تر و جذاب تری دارند و به نظر می رسند. خوشمزه تر اما علائم دیگری برای تشخیص کیفیت تخم مرغ وجود دارد. اگر زرده قوام بهتری داشته باشد و شل کمتری داشته باشد یعنی مرغ خوب تغذیه شده است./باشگاه خبرنگاران جوان

  پاسخ باشگاه پرسپولیس به اظهارات شکوری

دیدگاهتان را بنویسید