چرا داوطلبان خواهان تعویق کنکور 1401 هستند؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه اسکانیوس، اعتراض داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم و بهداشت به تعویق آزمون سراسری ادامه دارد. داوطلبان کنکور امسال می گویند به دلیل کم شدن فاصله دو آزمون وقت کافی برای مطالعه نداشته اند و دیوان عدالت اداری در نامه ای به مجلس از کارکنان خواست تا آزمون را به یک تا دو آزمون دیگر به تعویق بیندازند. ماه ها.

داوطلبان علاوه بر موضوع تعدیل نیرو در بین امتحانات امسال و سال گذشته دلایل دیگری از جمله تغییر کتب درسی و کتاب های درسی، نوبت دهی سنگین داوطلبان در بیمارستان و… را برای تاخیر در کنکور ارشد 1401 عنوان کردند. در گزارش بعدی ایسکانیوز به بررسی درخواست ها و دلایلی که متقاضیان برای تعویق این آزمون به ایسکانیوز ارسال کرده اند می پردازد.

کاهش فاصله 3 ماهه بین مطالعه 1401 داوطلب منصفانه نیست.

ملیکا دلیل به تعویق افتادن کنکور را حضور ناگهانی دانشگاه ها و تداخل دروس عملی با کنکور حداکثری عنوان می کند و می گوید: ماه مبارک رمضان که خود باعث کاهش بهره وری دانش آموزان می شود. همچنین کاهش اختلاف سه ماهه در مطالعه 1401 داوطلب در یک زمان منصفانه نیست. من به همراه هزاران دانشجوی تحصیلات تکمیلی خواهان تعویق کنکور هستیم و عاجزانه از کارکنان و نمایندگان مجلس می خواهیم که به درخواست ما عمل کرده و کنکور را به تعویق بیندازند.

آیا باید 3 سال متوالی تاخیر در کنکور را پرداخت کنیم؟

نعیم یکی از افرادی است که خواهان به تعویق افتادن کنکور 1401 است. وی گفت: بسیاری از دانشجویان مانند ما می خواهند کنکور حداکثری را به تعویق بیندازند، باز شدن ناگهانی دانشگاه زمان زیادی را برای رفت و آمد به دانشگاه تلف می کند. از سوی دیگر، تعداد زیادی از کادر پزشکی داوطلب کنکو بودند و به دلیل شیفت کاری فشرده، زمان آموزشی کمتری داشتند. وی ادامه داد: همه دانش آموزان در چند سال اخیر بیش از 10 ماه و حتی 14 ماه زمان مطالعه داشته اند، آیا باید 3 سال متوالی تاخیر در کنکور را پرداخت کنیم؟

  داستان پرمعنای مارال فرجاد منظورش چی بود؟

نعیم از بی توجهی مسئولان به دلایل داوطلبانی که می خواهند کنکور را به تعویق بیندازند گلایه دارد و معتقد است به دلیل وضعیت تاج در سه چهار ماه اخیر به دنبال شرکت در کنکور هستند.

درد قلبی کادر پزشکی

فاطمیه یکی از دانشجویان پزشکی است که در حین تحصیل در بیمارستان ها به بیماران عروق کرونر خدمات ارائه می دهد. «لطفا از تعویق کنکور حمایت کنید. تمام سال گذشته ما بچه کادر پزشکی بیمارستان بودیم، حالا که تاج فروکش کرده، شیفت های ما در بیمارستان کمی آرام شده و می خواستیم در رشته ها تجدید نظر کنیم، اما با افتتاح دانشگاه مجبور شدیم نگاه کنیم. برای خوابگاه ها و خانه ها، بی انصافی کنید.”

من دلیل مخالفت مخالفان را نمی فهمم

برخی دلیل مخالفت مسئولان با به تعویق افتادن کنکور حداکثری را انتشار سوالات می دانند; علیرضا در واکنش به ایده این افراد گفت: دلیل این همه مخالفت سازمان سنجش را نمی فهمم. خوب، اگر سوالات نیز چاپ شده باشد; قول می دهیم به تاریخ بالای دفترچه نگاه نکنیم! کنکور مرداد ماه گذشته برگزار شد نه تیر. با این حال، سازمان سنجش اعلام کرد در صورت به تعویق افتادن آزمون، دانشگاه ها برای ثبت نام با مشکل مواجه خواهند شد. واقعاً قابل درک نیست که امسال به داوطلبان حداقل یک ماه دیگر فرصت تحصیل داده نشود.»

تغییر کتب و منابع کنکور ارشد 1401

سمیرا از تغییر کتب و منابع کنکور ارشد 1401 گلایه دارد. وی گفت: ترجمه بسیاری از این منابع اواخر زمستان منتشر شد و تصمیمات ناگهانی برای بازگشایی دانشگاه ها زمان زیادی را صرف سفر و اسکان دانشجویان غیر بومی کرده است. همچنین شرایط خوابگاه ها بسیار نامناسب است و این شرایط فرصت جمع بندی را از ما سلب کرد.

  ذوالنوری: خارجی ها می خواهند مذاکرات را با 30 هزار تن منحرف کنند

سمیرا نیز مانند سایر داوطلبان از نبود فرصت آموزشی برای داوطلبان گلایه کرد و گفت: همه دانش آموزان در هر سال بیش از 2 ماه و حتی 24 ماه فرصت داشتند. همه ما دچار بیماری عروق کرونر قلب شدیم و شیوع اومیکرون در پاییز بود، اما متاسفانه مسئولان به هیچ یک از دلایل توجه نکردند. از دانشجویان این مملکت درک کنید که علاوه بر این مشکلات و تصمیمات عجولانه مسئولان، در این شرایط اقتصادی کار و تحصیل می کنند.»

به تعویق انداختن کنکور برای دانش آموزان خوب است

علی معتقد است به تعویق انداختن کنکور به نفع کسانی است که خوب درس خوانده اند. وی گفت: به تعویق انداختن کنکور به ضرر افرادی است که درس نخوانده اند و به نتیجه آزمون اهمیت نمی دهند. آنها فقط می خواهند از شر آزمون خلاص شوند. افرادی که می خواهند نتیجه بگیرند، امتحان می کنند. حتی اگر این تلاش در وقت اضافه باشد، یک روز یک جام است.

فاصله یکساله بین دو کنکور را رعایت کنید

فخره کاهش فاصله کنکور حداکثری امسال و سال گذشته را مغایر با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی می داند و در این خصوص می گوید:

وی بازدیدهای ناگهانی از دانشگاه ها، طرح های کارورزی، امتحانات میان ترم، رفت و آمد، اسباب کشی به خوابگاه، ازدحام در خوابگاه ها، مصادف با ماه مبارک رمضان، رفتن به محل کار، شیفت های سنگین کادر پزشکی را از عواملی عنوان می کند که امکان جمع بندی داوطلبان اخذ شده را فراهم می کند. فهره گفت: ما چیزی جز فرصتی برای یادگیری بیشتر نمی خواهیم.

  40000 سوری برای سفر به اوکراین و جنگ برای روسیه ثبت نام می کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید