چرا تاکنون توسط ابربدهکاران بانکی تامین نشده است؟

532608 خبر ناگهانی

سیدکاظم موسوی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز؛ وی با اشاره به دستور وزیر اقتصاد مبنی بر انتشار فهرست ابربدهکاران بانکی توسط بانک ها گفت: اعلام اسامی بدهکاران عمده بانکی آغاز مبارزه با کسانی است که اموال مردم را تصرف کرده و نسبت به استرداد آن بی تفاوت هستند. . .

وی با بیان اینکه بدهکاران بانکی موظف به پرداخت با بانک ها هستند، گفت: اگر در نحوه پرداخت شفافیت وجود نداشته باشد، گرفتن مبالغ کلان از بانک ها توسط برخی افراد مفسده است.

نماینده مردم اردبیل، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید بدانند این بدهکاران کلان چه کسانی هستند و چرا تسهیلات دریافت کردند و چرا پرداخت آن را به تاخیر انداختند. می توان آنها را بررسی کرد.

موسوی با تاکید بر اینکه کشور با کمبود منابع مواجه است، گفت: کوچکترین پیامد آن این است که نمی توانیم شرایط کسب و کار را برای کسب و کار فراهم کنیم. به این دلیل که عده ای پول بانک ها را گرفته و خورده اند و تصمیمی برای پس دادن ندارند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نتیجه این می شود که واحدهای تولیدی تعطیل می شوند و نیروهایشان کم می شود یا پروژه های مهم کشور به دلیل کمبود بودجه به خواب می روند و دولت پولی برای تزریق ندارد. آنها.”

وی با بیان اینکه اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی می تواند گام خوبی در جهت احقاق این حقوق باشد، گفت: تعداد این افراد محدود است. اینها گاهی اوقات نمایش های قدرت طلبی هستند که موفق به مخالفت با قانون شده اند.

  Omicron از کرونا و HIV

ابطال پروانه کسب گام بعدی بانک ها در مبارزه با ابربدهکاران است

نماینده مردم اردبیل، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی چنین رفتاری را تضاد منافع خواند و گفت: باید به مردم اطلاع داده شود که چند نفر پول خود را از کجا آورده اند و با آن چه کرده اند و چرا در پرداخت کوتاهی شده و چرا بانک ها ضمانت می کنند. اخذ شده از این بدهکاران به دلیل تخلف آنها اجرا نمی شود.

موسوی خاطرنشان کرد: در صورتی که این افراد با اعلام اسامی برای تعیین حواله یا تسویه به بانک مراجعه نکنند، اقدام بعدی نسبت به جمع آوری این دارایی ها و یا لغو مجوز شرکت ها و تعلیق فعالیت مالی این ابرهاست. بدهکاران که باید در دستور کار وزارت اقتصاد و دارایی قرار گیرد.

به گزارش ایسکانیوز؛ سید احسان هندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی، ۲۳ آبان ماه سال گذشته از بانک مرکزی خواست تا هر سه ماه یک بار فهرستی از ابربدهکاران خود را منتشر کند.

آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور نیز در بهمن ماه سال ۱۳۹۲ در دیدار با مدیران عامل بانک‌ها به صراحت اعلام کرد که بانک‌ها باید با بدحساب‌ها برخورد کرده و اسامی این بدهکاران را منتشر کنند.

اسامی بدهکاران کلان بانکی از روز شنبه هفته جاری منتشر شده است و تاکنون اسامی بدهکاران کلان بانک های ملی، تجارت، رفاه کارگران، توسعه تعاون، توسعه صادرات، صادرات، پست، صنعت و معدن، مسکن و کشاورزی منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید