چرا باید ۴۰ سال دیگر به روسیه نگاه کنیم؟ آیا او ما را در نظر می گیرد؟

دکتر احمدی نژاد طی سخنانی در جمع جمعی از فعالان جنبش بهار با اشاره به تغییرات سریع شرایط جهان و در نتیجه خاورمیانه و منطقه خلیج فارس، گفت: بالا بردن سطح مطالبات عمومی ملت ها، سلطه گران حاکم بر جهان. جهان از طریق برده داری، استثمار، درگیری و جنگ به مدت 400 سال برای حفظ سلطه و سلطه جهانی خود و نیز خنثی کردن اراده عمومی ملت ها، ناگزیر سیستمی را تغییر دادند که آنها مدیر خود بودند.

بنده ایران عقب نشینی هژمونی در برابر حرکت کمال گرایی جوامع بشری را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: پس از فروپاشی شوروی سابق، آمریکا بلافاصله تروریسم را به عنوان قطب خود برای مقابله با آن ایجاد کرد تا به این بهانه بر جهان مسلط شود. با آن مبارزه کنید. “حمایت کنید. همه جنبش های تروریستی در جهان به اطلاعات آمریکا (سیا) مرتبط هستند.

وی خواستار انسجام داخلی در دولت آمریکا و تسلط آن بر مردم آمریکا، ایجاد و القای یک جریان خشن خارجی شد و افزود: 50 ایالت آمریکا اختلافات عمیقی بین خود دارند که به سختی با فرض دشمن خارجی مرتبط است. اگر چنین دشمنی در خارج وجود نداشته باشد، این انسجام دوام خود را از دست خواهد داد. این در حالی است که اقوام مختلف مردم ایران هفت هزار سال است که در کنار هم زندگی کرده اند و تار و پود آنها به هم گره خورده است.

دکتر احمدی نژاد از تداوم رشد ملت ها و تأثیر حیاتی آن در نفی نظام سلطه طلبی جهانی سخن گفت و گفت: علیرغم سیاست سرکوب ملت ها در سی سال گذشته به بهانه مبارزه با تروریسم، ملت ها به پا خاستند. برخاستند و حکومت ظالمانه و مستکبرین جهان را غیرقابل قبول اعلام کردند، لذا سلطه گران جهان تصمیم گرفتند مدل کاری خود را تغییر دهند، آنها در دو سطح جهان را اداره می کنند، در یک سطح افرادی مانند بایدن، پوتین، نیکسون، خروشچف و برژنف در مقابل بازی می کنند. از صحنه، و در سطح بالاتر طراحی ها به گونه ای انجام می شود که بازی های خط مقدم بخشی از آن باشد.

  اجازه نمی دهم پرسپولیس قهرمان شود

وی اذعان کرد که ایالات متحده، روسیه و چین برای همکاری با یکدیگر برای ایجاد یک جهان سه جانبه توافق کردند، اما گفت که حفظ استقلال راه حل نیست. چند ماه پیش، دولت آمریکا کنفرانسی را در مورد دموکراسی با 101 کشور برگزار کرد. دقت در مسائل مطرح شده در کنفرانس به وضوح ترس آنها از بیداری انسان و حرکت عمومی مردم را نشان می دهد. نه تنها در ایران نمی گویند فضای مجازی بد است، بلکه نگران این هستند که چرا فضای مجازی به مردم فرصت حرف زدن و نقش آفرینی داده است!

این استاد دانشگاه علم و صنعت تبدیل شدن هر انسانی به رسانه را عاملی برای تسریع رشد و ارتقای انسان می داند و می افزاید: نظام سلطه از حضور روزافزون و مؤثر انسان ها در هراس است. فضای مجازی گرچه توییتر و فیس بوک در دست خودشان هستند زیرا مردم از آنها برای گفتن چیزها و ابزارهایی استفاده می کنند که با خواسته های آنها مطابقت ندارد، اما ناراحت هستند و ادعا می کنند که یک دموکراسی کنترل شده هستند که تاکنون جریان ثروت جهانی را به سمت خود سوق داده است. مرکز سرمایه داری.تضمین جواب نداد و به آخر سفر رسید!

او بر لزوم تمرکز بر بایدن تاکید کرد و گفت که اکنون با قانون اساسی جدید اهمیت بیشتری دارد. خاورمیانه مملو از رویدادهای بزرگ است.

این مقام ایرانی بر هماهنگی کامل اروپا و آمریکا با روسیه در جریان حمله به اوکراین تاکید کرد و افزود: پیش از حمله روسیه به اوکراین، رهبران آمریکا و اروپا زمینه را برای این حمله رسانه‌ای آماده کردند، اما از دو جا می‌آیند. و واکنش گسترده ملل در سراسر جهان نادیده گرفته شد. مردم اوکراین و رئیس جمهور این کشور در دفاع از کشور خود کار بزرگی انجام داده اند، اما مهمتر از آن، حمایت مردم از اوکراین است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و اروپا با یکدیگر همکاری می کنند تا اوکراین را از روسیه اشغال کنند. آنها از اوکراین هستند، بر لزوم شکست اوکراین و پذیرش جدایی بخشی از خاک خود تاکید کردند و کیسینجر هم همین حرف را تکرار کرد، اما به عنوان هدیه، گفت که جنگ سخت است و اوکراین باید بهای آن را بپردازد و شکست بخورد. آنها می خواهند پوتین تزار روسیه شود، امپراتوری شوروی سابق را احیا کند و چین، تایوان و ایالات متحده را به ایران ببرد.

دکتر احمدی نژاد به بحث پینگ پنگ آمریکا با چین برای تضمین ذهنیت جهانی چین برای حمله به تایوان اشاره کرد و افزود: اشغال تایوان توسط چین توسط چین به این معنا نیست که آمریکایی ها بعد از تایوان به ایران بیایند، زیرا اکنون همه جور می گذارند. فشار بر ایران از هر طرف اما سوال جدی این است که آیا آنها به اهداف خود خواهند رسید؟ من معتقدم که بازی جدید آنها تمام نمی شود. یعنی موج عظیم انسان ها در این مسیر اجازه اجرای کامل این طرح را نمی دهد، همان طور که روسیه نتوانست نقشه خود را علیه اوکراین به طور کامل اجرا کند.

وی خواستار افشای طرح نظام سلطه و تلاش برای معرفی نظام جایگزین شد و گفت: معتقدم از سرعت تحول چه در ایران و چه در سطح بین المللی عقب نیستیم. من باید با میانگین ارزش جامعه حرکت کنم و به نظرم میانگین ارزش این حرکت خوب و قابل قبول است.

این استاد دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه دولت های چین و آمریکا برای ادامه حکومت به یکدیگر نیاز دارند، افزود: آیا این دو کشور می توانند 650 میلیارد دلار از تجارت خود خارج کنند؟ اگر این اتفاق بیفتد، هر دو سقوط خواهند کرد. چین با فقر و فلاکت و آمریکا با تورم مواجه خواهد شد. بنابراین آنها به یکدیگر نیاز دارند و باید از خود محافظت کنند. مکمل یکدیگرند و در عین حال به هم نیاز دارند، به عبارت دیگر موجودی به دو صورت. برخی در داخل ایران با تحلیلی اشتباه معتقدند که آمریکا منطقه ما را ترک کرده و به شرق رفته است! آنها یا واقعا متوجه نمی شوند یا نادیده می گیرند! آنها روابط جهانی را نمی شناسند و معتقدند اگر با چین یا روسیه همکاری کنیم، گشایشی ایجاد می شود!

  قنادی یاران مظفرالدین شاه در فرنگستان

وی به اشغال بازار نفت ایران توسط روسیه در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: جای تعجب است که چرا مسئولان ایرانی بازار گاز روسیه را در اختیار نگرفتند؟ این بهترین فرصت برای ما بود تا به اروپایی‌ها بگوییم که اختلافات ما همچنان پابرجاست، اما ما آماده‌ایم برای تعویض گاز با یکدیگر همکاری کنیم. چرا باید 40 سال بعد از انقلاب به روسیه نگاه کنیم؟ آیا او ما را در نظر می گیرد؟

دکتر احمدی نژاد ادعای انتقال قدرت از غرب به شرق را متاثر از تحلیل غلط دانست و این فرضیه را رد کرد و گفت: آیا باید عمر انقلاب خود را با جریان های قدرت در جهان پیوند بزنیم؟ اگر بپذیریم که این درست است و اصطکاک‌های جدی و واقعی بین شرق و غرب وجود دارد، آیا باید از این فرصت به نفع مردم ایران و ارتقای آرمان‌های انسانی استفاده کنیم یا باید در یک طرف این رقابت بایستیم؟ از منظر سیاسی و حتی مکتبی، ما موظفیم از فرصت ها استفاده کنیم. چرا آمریکا، روسیه و چین نباید تضعیف شوند؟ چه کسی گفته است که آنها باید قوی باشند و چرا باید به آنها کمک کنیم قوی باشند؟ با دیگران چه کرده اند که می خواهند با ما بکنند؟

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد که ما نیز در قبال تلاش های سلطه گران جهانی برای ایجاد تغییر در جهان مسئولیت داریم. در گام اول باید این طرح را بگشاییم و آگاهی را افزایش دهیم و در گام دوم، طرحی جایگزین نظم موجود ارائه کنیم که تضمین کننده منافع ملت ها، صلح، آزادی، عدالت و رفاه برای همه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید