چرا بانک ها به جای وام دادن به مردم از پول مردم برای خرید پتروشیمی استفاده می کنند؟

سخنگوی کمیته قضایی گفت: سازمان برنامه و بودجه باید در جلسه غیرعلنی توضیح دهد که چرا بانک ها به جای وام دادن به مردم، پول مردم را برای خرید پتروشیمی خرج می کنند.

سیدکاظم دلهوش اباطری، رئیس کمیته قضایی مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه 15 آذرماه) شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک به ورزشکاران کشورمان با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور با شوراهای کشور گفت: رئیس جمهور در این جلسه اظهار داشت: کسانی که نمی توانند به شعار «ما می توانیم» پاسخ دهند باید از مواضع خود دست بکشند.

نماینده مردم صومعه سرا در شورای اسلامی بر همین اساس بیان کرد: با این تفاسیر 90 درصد وزرا و دستگاه های اجرایی باید سمت خود را ترک کنند. وی همچنین با بیان اینکه 8 ماه از ابتدای سال گذشته است، خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه نظارتی بر اجرای تبصره های 16 و 18 ندارد و بانک ها نیز اعطای وام به مردم را متوقف کرده اند که سازمان برنامه و بودجه باید در این خصوص بحث کند. در جلسه غیرعلنی . توضیح دهید چرا بانک ها به جای وام دادن به مردم از پول مردم برای خرید پتروشیمی استفاده می کنند.

دلهوش در ادامه تصریح کرد: وزارت اقتصاد برای کنترل کارت های بانکی هزار تومان پول نقد به مردم نمی دهد که خلاف شرع و قانون است.

این نماینده مجلس یازدهم در ادامه افزود: دولت قرار بود آرد را از 12 میلیون تن به 8 میلیون تن برساند اما اکنون به 18 میلیون تن رسیده است. همچنین گفتیم که حذف ارز ترجیحی شامل دارو و ملزومات نشود که مشکل ایجاد کند، همچنین اشتراک مخابرات نیز 15 برابر شده است.

  پرداخت ۷۵ درصد مطالبات گندم کاران

و افزود: آبفا حقوق پرسنل خود را پرداخت نمی کند و وزارت نیرو قبوض برق مردم را افزایش داده و آب کشاورزی گران شده است. سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قرار بود تیرهای برق بلند در اختیار استان گیلان قرار گیرد اما هنوز این اتفاق نیفتاده است./ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید